1. bu eylemi yaptım. iyimi ettim kötümu ettim bilmiyorum ama yaptım. kolayca ifşa edilebilirim belki bilemiyorum.
 2. sadece mail adreslerimde gerçekleştirdiğim tercih.

  internetin, anonimlik sağlaması gerektiğini düşünüyorum (en azından bir noktaya kadar). ben yasaların bana tanıdığı hakkı aşmadığım sürece içimden geçenleri istediğim şekilde dile getiremeyeceksem, adım ve soyadım ile yapılacak ufak bir google aramasında tüm yaptıklarım ortaya çıkacaksa ne anlamı kalıyor internet denen nanenin. o halde her yere direkt olarak tc kimlik numaralarımız ile kayıt olalım ve üyelik aşamasındaki o gereksiz binbir formu doldurmaktan da kurtulalım. hiç değilse zamandan kazanmış oluruz.

  bilemiyorum belki bazıları açısından korkaklık ya da iki yüzlülük olarak nitelenebilir nick ardına sığınma durumu ama en azından bana "ay konu komşu ne der şimdi?" gibi mahalle baskısı kalıplarına girmeden kendi öz benliğimi ortaya koyabilme fırsatıymış gibi geliyor.
 3. böyle şeyleri takmayan bir insan evladı olması muhtemel. belki de ilk defa sözlük kullanmaya başlayacaktır. bu yüzden dürüsttür. al kardeşim kapı gibi adım soyadım diyebilir. örnekler arttırılabilir.
 4. bön köndö söyödömö köllönmök östöyöröm diyerek bu işlemi gerçekleştiren özellikle iki isimli kadın yazarların brezilya rüzgarı estireceği hede.

  (bkz: ricardo izecson dos santos leite)
  nam-ı diğer milan'lı futbolcu kaka

  muhtemel örnek;
  haticenur gulizar yıkılmazgil zıkkımınköküoğulları

  bu böyle uzar gider.