1. önümüzde milletvekili seçimleri var. bazılarımız bırakın adayları tanımayı neyi seçeceğimizi bile bilmiyor. kim milyoner olmak ister yarışmasında önümüzde hangi seçimlerin olduğu soruldu ve yarışmacı seyirciye sorma joker hakkını kullandı. genelde doğru cevap büyük bir yüzde alır ancak bu sefer öyle olmadı. her şıkkın yüzdesi birbirine yakındı. milletvekili seçimleri doğru cevap olarak öndeydi.(bkz: nihayet)

  yarışma programında sosyal çıkarım yapmak değil amacım ama toplumun her kesiminde her kurumunda görüldüğü üzere neyi kimi neden seçtiğimizi bilmiyoruz.

  7 haziranda milletvekili seçeceğiz koyunlar. şimdi sıra ikinci aşamada. açıp bakıyoruz önümüze kimi sundular. adayları tanıyoruz koyun olmuyoruz, eleştiriyoruz.

  (bkz: adaylarıtanı)
 2. sonuna kadar katıldığım söylem.

  insanımız malesef kendisini temsil edecek milletvekiline degil parti'ye oy veriyor. zaten milletvekillerinin de görevlerini yaptığı söylenemez.

  sizce bu sistem ne kadar demokratik?
  gfy
 3. politikalar milletvekilleri üzerinden değil partiler üzerinden yapılıyor. çok da gerekli değil adayınızı tanımak. büyük ihtimal yoklamaya katılıp parti politikasına göre el kaldırıp indirmekten başka şey yapmayacak.
 4. insanımız oy verirken ne milletvekillerinin kim olduğuna ne de donanımlı olup olmadıklarına bakıyor yani çoğunluk bu şekilde.zaten artık bir partiye oy vermek bir takım tutmak gibi algılanıyor tamamen bir fanatiklik.o yüzden adayları tanımanın önemini asla toplum olarak kavrayamacağız bunun gibi kimin aday olduğunu gözetmeksizin oyumuzu fanatiği olduğumuz partiye atacağız bu böyle sürdükçe de ne tam demokrasiyle yaşayabileceğiz ne de rahat bir nefes alabileceğiz.
 5. mutlu
 6. ak parti cumhurbaşkanının damadını aday göstermiş. şimdi ak partili vatandaş bu adayı tanımasa ne olur ki? malesef bizim ülkemizde lider kimi gösterirse o muhteşem aday olur. hakan fidan'ın aday adaylığı nasıl alkışlandıysa adaylıktan çekilmesi de o kadar alkışlandı. cumhurbaşkanı yok dedi, olmayıverdi o da.

  yine de adayları tanımak iyidir. ama bugün ak parti cem uzan gibi gayet yakından tanıdığımız birini birini bile aday gösterse ak parti seçmeninin çoğu gider oyunu verir. ya da chp fadıl akgündüz'ü aday gösterse tatava yapmayıp basıp geçecek çok chp seçmeni olur.

  bunlar güzel fikirler. nasipse evlatlarımıza ya da torunlarımıza artık.

  düzeltme: cep telefonundan yazmanın azizlikleri