• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
Yazar Mark Twain
adem ile havva'nın güncesi - mark twain
uzun saçlı bu yeni yaratık fazla ayakaltında dolanıyor. bu hiç hoşuma gitmedi. etrafımda birinin olmasına hiç alışık değilim. keşke diğer hayvanlarla birlikte kalsa… bugün gökyüzü bulutlu, doğuda rüzgâr var. galiba yağmurdan sırılsıklam olacağız. biz mi dedim ben? bu da nereden çıktı? şimdi hatırladım, yeni yaratık hep bizden söz ediyor."

"amerikan edebiyatının babası" olarak anılan mark twain, yazarlık hayatı boyunca âdem ile havva'nın ve onların soyundan gelen ilk büyük ailenin öykülerine özel bir ilgi gösterdi ve sık sık bu konuya döndü. ithaki yayınları dünya klasikleri dizisinin bu kitabında, âdem ile havva'nın güncesi'nin yanı sıra, mark twain'in iğneli üslubunu yansıtan, cennetteki o gün, dünyadan mektuplar, âdem ailesinin belgeleri başlıklı metinleri de bulacaksınız.
(tanıtım bülteninden)
  1. ünlü amerikalı yazar mark twain'in kadın erkek ilişkileri, kutsal sayılan metinler, cennet gibi 1904'te dokunulması o kadar kolay olmayan konuları mizahı bir dille işlediği, ölüm, acı, nefret, öfke, sevgi, aşk gibi duyguların ilk kez hissedildiklerinde düşündürebileceklerini, şeytanın aslında pek kötü birisi sayılamayacağını (*:swh) anlattığı eğlenceli, bir oturuşta okunabilen, bu tip öykülere meraklı olanların kaçırmaması gereken kitap. derin düşüncelere gark eder.