1. asıl adı adem oslu olan 1988 doğumlu türk rapçi. duygusal adamdır, tanıdıkça daha çok seversiniz.

  üzerinde çalıştığı "vertigo" albümünü ön siparişe sunmuş şahıs. yıllardır sıkı takipçisi olmama rağmen albümün snippetı beni pek heyecanlandırmadı açıkcası.

  son iki albümü olan "katarsis" ve "naperva"yı dinlemek rapten pek haz etmiyorsanız bile denemeye değerdir. tek tük beğendiğiniz parçalar olursa "eskiz"de de hoşunuza gidecek bir şeyler bulabilirsiniz.

  son olarak "çirkin adam" isimli bir parçası vardır ki dinledikçe kendimi buluyorum şarkıda. mutsuz bir adamsanız eminim sizi anlattığı bir parçası ya vardır ya da yakında çıkacaktır.
  bozuk
 2. "vertigo" isimli albümü ile türkçe rap konusunda muazzam bir iş başarmış kişidir.

  lise zamanlarımda popüler kültür akıntısı içerisinde dinlediğim sagopa kajmer ve ceza sonrasında ilk defa bir rap albümünü bu kadar çok tekrara alıp dinledim açıkçası.

  albümün tamamen özgün olduğunu öğrendim. bu bakımdan ayıca şapka çıkartılması gereken bir iş başarmış ados. ayrıca albümün yapımı sırasında büyük emek harcayan atiberk'i de asla unutmamak gerekiyor. albümün her noktasında atiberk'in dokunuşları hissediliyor.

  parçaların genel mahiyeti depresif ve agresif bir tutumda gezinmekte. ados'un tarzı ve ses tonu, sözlerde geçen "savaş & isyan" hissiyatını çok iyi bir şekilde yansıtmakta. sözler arasında geçen ufak ve etkili satırlar, biraz dikkatli dinleyince insanı derin düşüncelere salıyor. (en azından benim için öyle oldu)

  rap müzik konusunda çok bilgili olmadığım için ados ve vertigo albümü için profesyonel bir inceleme yazmak benim haddime değil; ancak benim açımdan hayranlık uyandıran bir albüm ortaya çıkartmış ados. yıllar sonra bayıla bayıla rap dinlememe vesile olduğu için saygılarımı sunuyorum kendisine :)

  vertigo albümü içerisinde özellike "bulantı"; karaçalı ile yaptıkları düet olan "kan kaybı" ile atiberk ile yaptıkları düetler "haksızlık" ve "ahmak" parçaları, benim için başucu eseri olacak şarkılardandır.

  yine de albümün tamamını dinlemeye başladığınızda, şarkıların genel konsepti arasıda bir anda ortaya çıkan "gardaş" parçası, ankara oyun havası kıvamındaki tarzından dolayı, insanın suratında bir tebesüm oluşturmakta.

  velhasıl, vertigo albümü çalışmaların devamını beklediğim bir sanatçıdır ados.
 3. gri adlı parçası ile gönlümü fetheden kişi.
  han
 4. haksızlık isimli parçasına, muhammed soydaş ve ali arif soydaş yönetmenliğinde güzel bir klip yayınlamışlar.
 5. liriklerini oldukça kakiteli buluyorum. ayrıca rap müzik tarzında en sevdiğim sanatçı saian ile yaptığı "kalender" isimli düet şarkı da çok başarılıdır. dinlemenizi tavsiye ederim.