1. boktan bir durumdur. yaşadığınız an'a nefret edersiniz. hele birde kızın ilk aşkıysanız vicdan azabı kombo yapar. ne yardan vazgecebilirsiniz ne serden. drama köprüsüde degilki hasan gibi anadan vazgeçelim. sahi bir yazar vardı. aşkmıdır insana acı veren yoksa umutmudur acıyı besleyen. çaresizlik geceler boyu sigara umarsız alkol alışları sonu gelmeyen düşünceler. insan yaşadığına bin pişman oluyor.bu laf her şeyi özetliyor . ölmek istiyorum yaşamak isterken delicesine.
  not: 2 yıldır imanim gevredi.....
 2. aileyi seçenler ailesiyle, sevdiği insanı seçenler sevdiği insanla yaşar.
  ben olsam önce kıza aileyi seçtiğimi söyleyip kızı gözlemlerim. sonra aileme kızı seçtiğimi söyleyip ailemi gözlemlerim.
  kıza ailemi seçtim dedikten sonra benden ayrılıyorsa kızdan ayrılırım. benden ayrılmıyorsa ne olursa olsun onu bırakmam.
  aileme kızı seçtim dedikten sonra beni dışlıyorlarsa ailemden ayrılırım. beni dışlamazlarsa, kararıma saygı duyarlarsa ben de onları dışlamam.
  ikisi de anlayışlı ise ne ala, kızı seçer ailemle de küsmemiş olurum.
  ikisi de anlayışsız ise hem bu ailede olduğuma hem de bu kıza nasıl tav olduğuma lanet eder, ama bir daha geri dönmemek üzere her ikisini de terk ederdim.
 3. denemediginiz yol kalmaz. illa bir yerden birşey çıkacak ya misal akrabaların karışmasi gibi ne bilim anlatılmaz yaşanır..... :/