1. yıllardır yazlarında gidip birkaç hafta tüm bu karmaşa ve derin kararlardan uzaklaştığım didimin bir köşesi.
  hareketli tatil sevmeyenler için de adrenalin manyakları için de harika bir yer. buranın insanına gidip ya nasıl yapıcaz bu işleri diyerek saatlerce süren bir muhabbet başlatabilir, sahilde denizin büyüsüyle uyuyakalabilir, tuzla karışık kum kokusuyla uyanabilirsiniz.

  burası hakkında yazıp da butiklerinden söz etmesem olmaz. büyük alışveriş mağazalarında bulamayacağınız türlü türlü (*:türlü türlü türlü türlü türlü türlü) kıyafeti buralardan pişti ihtimali 0 garantisiyle alabilirsiniz. kolumdan çekip çıkartıyorlar kopamıyoruz.

  oranın yerlisi olan birkaç arkadaşım sinema dahi bulunmadığı için "köyden beter" etiketini yapıştırsa da bir türlü ayrılamadıkları sevgili gibi bağlılar akbükle.
  benim içinse her kum tanesinde anı bulunduran bu yer, ayrıldıktan ve şehre alışma sürecine girdikten sonra aralıksız özlenir. özellikle saat 03.32'de.
  edit: dakikahesapları
 2. gelişmemiş bir yerin gelişmemiş tatil yeri. tatil yeri denir mi bilmiyorum. hem bir turizimci olarak hem de yıllardır burada yaşayan biri olarak didim için çok rahat yorum yapabilirim.
  didim belediyesi borçlarıyla türkiye'nin borçlu belediyeler listesi arasında ilk sıraları kapar. yerlisi yoktur.didim halkı, farklı illerden göç ile gelen insanlardan oluşur. genelde yazları nüfus çok fazla artış gösterir. en sevilen yeri altınkum'dur. çevre ilçelerden buraya gelmek için can atarlar. abartılacak bir özelliği de yoktur. deniz, kum, güneş. tabii yazları bu kalabalıkta tadı çıkar mı bilmiyorum. akbük de didim'in en yeni gelişme gösterdiği mahallesi. birbirine çarpık evler vardır, belli bir düzen yoktur. ve bu evlerin biraz ötesinde beş yıldızlı büyük oteller dikmişlerdir. karışık bir yer . merkeze uzaklığıyla tercih edilmesi sakıncalı bir yer,ulaşım zora sokabilir. ve burada şöyle alışverişe çıkayım, sinemaya gideyim, starbucks'da kahvemi içeyim falan diyemezsiniz yok çünkü. gelişmemiş.
  buranın esnafına güvenmeyin, yemek yemek için gittiğiniz yerler dikkat edin. otellerinde kalacaksanız ise venosa'yı önerebilirim. bir de didim temple apart otel var orası da uygun olabilir.