• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
akıcı ingilizce-dünyaya açılan kapı - 	chris crossan
chris crossan, ankara ted koleji'nde üç yıl öğretmenlik yapmıştır. daha sonra, ingilizce öğrenmek isteyen kişilere ve personelin akıcı bir ingilizce'ye sahip olmasını isteyen şirketlere bir rehber kaynak olması amacıyla bu kitabı yazmıştır.

bugüne kadar yazılmış kitapların çoğunda, gramer kurallarını öğreterek, kelime ezberleterek ve yazılı alıştırmalar yaptırarak ingilizce'nin öğretilmesini amaçlamıştır. bu kitabın amacı ise okuyucuya ingilizce fiil zamanları veya yeni kelimeler öğretmeye çalışmak değil, akıcı bir ingilizce öğrenmek isteyen türk insanına etrafında bulunan sınırsız sayıdaki kaynakları göstererek yardım etmektir.

okuyucu ingilizce'yi anadili olarak konuşan insanlardan dinleyebileceği sınırsız sayıdaki bu kaynakları fark ettiğinde, ingilizce'yi çok fazla çaba harcamadan öğrenebilecektir. gerekli olan sadece disiplinli bir çalışma programına uymaktır. ingilizce'yi, bu dili konuşan insanlardan yüzlerce saat dinlemeden, bir insanın akıcı bir şekilde konuşabilmesi mümkün değildir. ne kadar çok çalışma kitabı bitirdiğinizin de bir önemi yoktur. fakat kendi gayretleriyle haftada birkaç saatini ingilizce dinlemeye ayıran bir kişi, bir ile üç yıl arası bir zamanda akıcı bir ingilizce'ye kolaylıkla sahip olabilecektir.

klasik çalışma metodundan kurtulmak ve tamamıyla akıcı bir ingilizce'ye sahip olmak isteyen kişiler için bu oldukça yararlı bir rejber olacaktır. devam eden bölümlerde ingilizce dilinin tarihi, ingilizce öğretmenin zorlukları, insan beyninin dildeki konuşma kalıplarını kendiliğinden nasıl hafızaya kaydettiği, türk insanının etrafında bulunan ingilizce öğrenmesine yardımcı olacak kaynakların neler olduğu, dil akıcı bir şekilde konuşabilmek için atılması gereken zorunlu adımların neler olduğu gibi konular anlatılmaktadır.
  1. Çok Para Harcamadan Nasıl İngilizce Öğrenilir?

    Kitabın temeli bu soru üzerine kurulmuş. Şuraya dikkat; kitap bir İngilizce eğitim setinden çok, İngilizce'yi neden öğrenmeliyiz, kolayca nasıl öğrenebiliriz sorularına cevap arayan bir tavsiye kitabı. Eğitim setlerine, kurslara para vermek yerine, kendimiz İngilizce bir çevre oluşturarak, dinleyerek İngilizce öğretme üzerine kurulu. İtiraf etmeliyim ki bu yönü ile oldukça cezbedici bir havası var. (Tüm kişisel gelişim kitapları gibi) http://ucalisan.blogspot.com.tr/2016/08/akc-ingilizce-chris-crossan.html
    vega