1. teknolojinin yaygınlaşmasıyla akıllı telefonlar hayatımızda çok daha fazla yer kaplamaya başladı. bunun sonucu olarak birçok problemle karşılaştık. çoğu zaman kişiler arası iletişimi azaltsa da bence en büyük problemlerden biri enerji tüketiminin yaygınlaşması. geçen gün otogarda yandım yandım priz ararken bir de baktım her prizin başında sahipsiz telefonlar bulunuyor. sanırım uzaktan sahibi tarafından gözleniyor ama işler iyice abartılmış şekilde millet. başka bir cafeye her bir masanın altında priz var. yani anlayacağınız akıllı telefonlar priz yanlarına mesken tutmuş durumda.

    şimdi hiç öyle eskiden ne güzeldi, teknoloji yoktu iletişimimiz daha sağlıklıydı muhabbetlerine girmeyeceğim. yalnız bu telefonlarla çok fazla iştagal olan kişiler var ve her geçen gün sayıları artmakta. bakalım sonumuz nasıl olacak.

    (bkz: bilinçsiz tüketim)
  2. artık şarj aletime ; bi saatliğine telefonumu alabilir miyim acaba diyorum resmen...:))
  3. benim telefonun şarj soketi bozuldu ki evlerden irak. o temassızlığı çözmeye uğraşırken deliriyorum resmen. bazen şarj oluyor gibi gözükse de dolmuyor. ben bunu yazana kadar yüzde 3'ten 1'e düştü. kapanmadan şarja takayım bari.
  4. akıllı telefonlara karşı olmakla birlikte kullanıcıları için gördüğüm bir üründen bahsedeyim; taşınabilir şarj aletleri. önceden şarj ediyosunuz, olup olmadık yerde telefonunuzun şarjı bitecekse bu ufak çakmak boyutlarındaki cihaza takıp prizsiz elektriksiz işinizi görüyorsunuz.

    alın hadi balık da vereyim: link
  5. bkz: parasıyla rezil olmak