1. bahçeli'nin hiç agar.io oynamadığını gösteren koalisyon. akp , bu muhtemel koalisyonda mhp'yi yutup, yemeye ve semirmeye devam edecektir.

  oysa 7 haziran'da yüzde altmışlık bir kesim üç partiye birleşin ve akp iktidarına son verin demişti. bahçeli bu sefer kendini ve mhp'yi toptan bitirecektir. 2011 seçimlerinde , mhp'nin baraj altında kalma tehlikesi baş gösterdiğinde mhp'ye oy veren benim gibi chp'li seçmende kurtarmayacaktır onu. bizden geçtim ama gelecek nesiller seni affetmeyecek bahçeli .

  umarım son anda bu yola girmekten vazgeçersiniz .
  ee
 2. bahçeli yapmaz öyle bi şey...
  yapmamalı...
  yapmasın...
 3. olacak gibi gozukuyor...
 4. olması gereken koalisyondur. ayrıca %60'lık blok olarak tanımlanan şeyse mhp'yi gerçekten tanımayan insanların konuştukları bir konu olmaktan başka bir şey değil. ki bence chp-mhp-hdp koalisyonunun imkansız olduğunu allahtan chp ve hdp biliyor o yüzden topu sürekli mhp üzerine atıyor.akp-mhp koalisyonunun bu ülkeyi yönetemeyeceği kesin mhp kesinlikle ülke yönetecek vizyona sahip bir parti değil çünkü ideoloji partisi sonuçta parti içinde oktay vural haricinde bir kişinin adını söylemek bile oldukça zor bu yüzden mhp olabileceği en iyi pozisyonda.bilenler bilir mhp'linin eline sopayı ver ilk vuracağı adam her zaman sosyal demokratlar olmuştur bu ülkede.

  sonuç olarak bu koalisyonun böyle olacağını chp ve hdp genel merkezi çok iyi biliyordu.mhp'nin çakal siyaseti ancak böyle bir sonuç ortaya çıkarabilirdi.daha fazlasını beklemek mhp'yi tanımamak olurdu çünkü.ikinci olarak mhp-akp koalisyonunun ülke yönetebileceğini sanmıyorum.umarım bir sonraki seçimde ikisi biren silinip gider.

  mhp,ülkücünün kendine yakışanı giymesidir.
 5. aynen.

  oğlum insan bilmediği konularda konuşmaz, atıp tutmaz, ahkam kesmez.

  neymiş efendim mhp'yi yutup yemeye ve semirmeye devam edecekmiş. neymiş akp-mhp koalisyonu olacak, gelecek nesiller affetmeyecek, şöyle böyle olacakmış.

  gözünüzü seveyim birazcık da bahçeli'yi dinleyin öyle konuşun. adamın söylediklerini bilen birisi böyle yazmaz yahu.

  !---- spoiler ----!

  “eğer ki, süreç ihaneti, yani çözüm süreci tamamen ortadan kalkar, 17-25 aralık rüşvet ve yolsuzluk sürecinden hesap sorma iradesi gösterilir, erdoğan da anayasal sınırlarına bir daha taşmamak üzere çekilirse akp'yle koalisyonu konuşabiliriz. türkiye'nin siyasi belirsizlik yaşamasını istemez ve dilemeyiz. elimizi taşın altına koymaktan da çekinmeyiz. ama önce akp geçmişiyle yüzleşecek. 13 yıllık enkazın hesabını verecek. 7 haziran öncesi meydanlarda neler söyledik neler. şimdi bunları unutalım mı?”

  “hırsızlar dışarında gezerken biz hükümet sıralarında oturacağız öyle mi? rüşvetçiler, vakıf adı altında tahsilat büroları açanlar saltanat sürerken biz koltukları dolduracağız öyle mi? türklük ve türk milleti süreç ihaneti tarafından cendereye alınmışken, biz kırmızı plakalarla gezeceğiz öyle mi? yok böyle bir dünya! uzlaşmaz değiliz, ulaşılmaz hiç değiliz. diyoruz ki, anayasa'nın değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerine kimseler el sürmesin. türklükle kimse uğraşmasın. hukuk devletine herkes saygı duysun.”

  “bu 13 yılın hesabı görülmeden, 13 yıllık zulmün ibrası yapılmadan geleceğe odaklanmak akıl kârı değildir. bir defa koalisyondan korkulması saçmadır. tartışarak, konuşarak, arayarak ve samimiyetle isteyerek doğruyu bulacağımızdan eminim. türkiye hükümetsiz kalmaz, aksine sebep olanlar ise maşeri vicdanda hesap vermekten kaçamaz.”

  !---- spoiler ----!

  aynen.

  akp hakkında bunları düşünen, böyle söyleyen bir parti dediğiniz duruma düşecek öyle mi?

  mhp'li değilim. mhp'nin şöyle böyle yanlışları vardır. şöyle kötüdür. böyle şeydir kabul ederim ama bilmeden konuşmayın.

  mhp bu konuda samimi.

  düzeltme: mhp, akp ile koalisyona girmez demedim, yanlış anlaşılmasın. sadece mhp'nin akp'nin durumu hakkında düşündüklerini buraya yazdım.
  buzlu
 6. altyapı ve ideoloji olarak birbirine en uygun görünen ikilidir, öyle yok imkansız asla olmaz diye bir şey yok. hdp ile mhpnin koalisyon oluşturabilmesi hayal ürünüdür zaten üstelik chp de cabası... fakat bahçeli seçim konuşmasında açılım süreci bıdıbıdısına çok net sınırlar çekmiştir, şimdi tükürdüğünü yalarsa yara alır. ama almayadabilir çünkü kemik mhpli seçmen için baş ne derse odur, fazla sorgulanmaz, bir bildikleri vardır denir ve aynı yola devam edilir. buna güvenen mhp de bi güzel yer yalar yerleri çünkü nihayetinde devletin başına devlet gelecek!

  aynı faşist kafa, aynı sağcı siyaset, biri öbürünün laciverti, sırf şimdi hiçbir şeye gücü yetmiyor diye mhp'yi melek ilan edenlere ülkücü terörünü unutmadık diyorum. hdp de batsın yerin dibine, medet umduğumuz sıfatlara bak.

  biz ölenleri unutmadık, sözde ideolojilerinizin zehirlediği ölenlerin hepsi, 'insan'dı.
 7. hırsızı yakalamak için hırsızla yatağa girmenin çözüm ve ilkeli siyaset olduğunu sanan çok bilmişleri göstermiş koalisyondur.

  hdp ile aynı çatı altında olmam diyen, hdp ile aynı tarafta olmam diyen bahçeli bilsin ki hdp sayesinde bu konumda şu anda.

  evet , tayyip zaten yasal sınırlarına çekilecek, hırsızlar yargılanacak, çözüm sürecinin adı demokratikleşme olacak.neden mhp çok ilkeli siyaset erbabı :)
  ee
 8. hala hırsızla yatağa girmek diyor. oğlum sen yukarıyı okudun mu. adam bas bas hırsızlara sövüyor. siz adam olmadan koalisyon asla diyor. hırsızlar dışardayken sefa mı süreceğiz diyor sen hala yatağa girmek diyorsun.

  mhp, hdp ile aynı çatı altında olmam diyorsa kendi seçmenindendir. eğer böyle bir şeyi yaparsa zaten mhp biter. etrafında ülkücü bi tanıdığın, yakının varsa sor bakalım ne tepki verecek??? zaten mhp'nin ilkelerine kızarsınız anca. hdp öcalan'a teşekkür etti. daha geçen gün keleşli meleşli konuşuyordu bunlar. hdp'ye niye kızmıyorsunuz? niye söylenmiyorsunuz? hani hdp türkiye'nin partisi idi?

  saf cahillik.
  buzlu
 9. diğer kombinasyonları düşününce olasılığı en yüksek olandır.
 10. haklıymışsınız arkadaşlar... 80 boş oy... tecrübesizliğimden ötürü aldanmışım...
  buzlu