1. her üniversitede bulunur. ve sayısı gitgide artmaktadır. ders aralarında akp'yi överler. dünkü bomba hakkında düşündüğü şey ülkemizde çok hain olduğudur. davutoğlu maaşını arttırdı diye sevinç naraları attığını hissedebiliyorum hoca. eskiden ecevit iki büklüm dururmuş bushun yanında. şimdi ise süper güç olmuşuz. torpille girerler bunlar genelde. ders arasında kadememi yükseltmem için hükümetle aram iyi olmalı gibisinden birşeyler de bahsetti. buyur. böyle insanlar ders veriyor lan bana.
  2. yoktur.

    gerçekten akademisyen olan, entelektüel birikimi, kültürü, zekası, vicdanı olan birinin akp'li olması mümkün değildir. kurtlar vadisi izleyen, hayatında hiç kitap okumamış, tuvalet adabı bilmeyen, sabah akşam dedikodudan başka bir şey yapmayan, doğru düzgün bir makalesi, yabancı dili olmayan akademisyen mi olur?

    akp'nin üniversitelere yerleştirdiği adamlar için akademisyen sıfatını kullanmak büyük haksızlık.
  3. iyisini de kötüsünü de tanıdım. mao'nun muhaliflerinden deng'in bir sözü vardı. "kedinin siyah mı beyaz mı olduğunun bir önemi yok. fare yakalayan kedi iyi kedidir." diye. sanırsam eleştirdiğimiz şeyleri biz yaptığımızda haklı olmuyoruz.
  4. akademisyen olaylara tarafsiz bakabilmeli. bir siyasi partiye sempati duydugunu gayet tabi aciklayabilir ama tarafsizligindan taviz verdiyse bir akademisyen degildir.