• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.67)
albert nobbs - rodrigo garcia
19yy. irlandasında kadınların ikinci sınıf muamele gördüğü, çalışma, hayatlarını sürdürme özgürlüklerinin olmadığı günlerde albert nobbs kendi başına hayatta kalmaya çalışır. erkek görünümüyle dublin'in en ünlü otellerinden birinde uşak olarak çalışmaya başlayan nobbs çok uzun yıllar kadın olduğunu saklamayı başarır ve hayatını bir erkek olarak inşa eder. fakat yıllar sonra yüreğinde hissettiği bir aşk yüzünden, içinde yaşadığı yalanla hisleri arasında kalacaktır...
glenn close'a bu sene altıncı oscar adaylığını getiren filmin yönetmenliğini, yakın dönemin oldukça başarılı televizyon işlerinden biri olan in treatment dizisinde imzası olan rodrigo garcía yönetiyor.
istván szabó hikayesinden gabriella prekop, john banville ve başroldeki glenn close tarafından senaryolaştırılan film 84. akademi ödülleri'nde en iyi kadın oyuncu'nun yanı sıra en iyi kadın oyuncu ve en iyi makyaj dallarında da oscar adayları arasında gösterildi.
  1. george moore'un ''the singular life of albert nobbs'' isimli kısa öyküsünden sinemaya uyarlanan film 2011 yapımı bir drama.
    glenn close'un oyunculuğu müthiş.