1. önemli olan insan olması. namaz kılıp kılmamaları umurumda olmadığı gibi nedenlerini de tartışmanın trollükten başka bir şey olmadığını düşünüyorum.

  başlık değişti ilk başlık aleviler neden namaz kılmazlar idi.
 2. seni ya da beni ilgilendirmeyen konudur. herkesin ibadeti kendine.

  not: sünni hanefi
 3. müslümanlar neden kiliseye gitmezler
 4. valla alevi olan komşumuz vardı kadın 5 vakit kılıyordu alevilerin namaz kılmadığını da ilk kez duydum din aynı din farz aynı farz başlık art niyetli.
  edit:başlığın ilk hali aleviler neden namaz kılmazlar gibi birşeydi
  vagus
 5. namaz kılmaz demek bazı aleviler için doğru değil hazreti ali mescitte öldürüldüğü için camide namaz kılmazlar.saçma art niyetli başlık açılacağına araştırılsaydı daha iyi olurdu sanırım.
  adam
 6. yorumların hiçbirisi başlıkla alakalı değil doğrudan ilk mesaja cevaben yazılmış. youreads'in 2. kuralı bağlamında tümünün silinmesi gerekir. burası forum değil, başlığın hangi niyetle açıldığı da önemli değil, ortada bir soru var ve cevabını bilenlerin yazarak bilmeyenlere bilgi vermesini amaçlıyor. formatın dışına çıkmamak gerekir.

  beş vakit namaz kılan aleviler olduğu gibi namazın sünnilerin kıldığı gibi kılınmasını gerektiren bir durum olmadığını, ibadetin farklı şekillerde yapılabileceğini savunan çok sayıda alevi de vardır. sünnilerden de namaz kılmayan var fakat hiçbirisi namaz farz değil diyemez. alevilerde ise bu anlamda çeşitlilik vardır.

  edit : başlığın ilk hali (bkz: aleviler neden namaz kılmaz) imiş. yorumlar da bu nedenle ilk mesaja haklı bir tepki şeklinde yazılmış. bu durumu bilmeyen benim serzenişim de boşa çıkmış oluyor bu nedenle. lelouch uyardı sağolsun.
 7. "does the pope shit in the woods?"

  edit: ingilizce artistliği yaparken yanlış yazıp paşa paşa edit çekmek.
 8. aleviler, inanci ve ibadeti "şart yerine getirmek" olarak görmezler, onlar icin esas olan yasamlarinin bir ibadet olmasi, hayatin her saniyesini ibadet kalitesinde yasamaya calismaktir.

  cevap; kilani vardir, kilmayanida. sünnilere göre kilanlari daha az kilmayanlari daha coktur.