1. quadrofoglio italyanca da dört yapraklı yonca anlamına gelir. alfa romeo modellerinde ki en hafif versiyona sahip araçlar quadrofoglio ismini alir.
  alfa rome giulia'nin hikayesi çok eskilere dayanıyor. 1945'li yillarda üretilen ilk çift supaplı motora sahip olan araba giulia. (bkz: twinspark) alfa romeo var olduğu süre boyunca sürekli maddi sıkıntılar ile boğuşan bir firmaydi. arabalar çok spesifikti, kullanıcı kitlesi sanatsal öğeleri seven insanlardı. ama alfa romeo'lar her zaman muadili markalardan pahalı oluyorlardı. işte giulia o efsanevi günlere olan özlemi atıfta bulunmak için yeniden canlandı.
  aracın 3 versiyonu bulunuyor. super, verde ve quadrofoglio.
  quadrofoglio 510 beygirlik çift turbolu bir maserati motorundan alıyor gücünü. bu motor 720 nm tork sağlayabiliyor.. giulia aynı zamanda markanın ismini açıklamadigi bir italyan heykeltıraş tarafından tasarlanmış. verde modelinde 4 çeker sistemi mevcut. bu sistemin adı quattro4. audi'nin quattro sistemi ile karıştırmayın. bu sistem çok daha spesifik ve 3 diferansiyel çubuğu kullanıyor.
  araçta 3 farklı sürüş modu var. bu sürüş modu sistemine dna adı verilmiş. adı üzerinde arabanın dna'sı ile oynuyorsunuz. d - drive -n -natural a - all weather anlamına geliyor.
  dna sistemi vites kutusunun biraz önünde ki ufak bir şartel ile çalışıyor. bu şartel her dokunduğunuzda parmağınıza ufak bir titreşim yolluyor. sanki giulia her titreşimde size "buradayim ben" diyor. d modunda araba 0-100'ü 3.9 saniyede tamamlayabiliyor.
  jeremy clarkson'ın dediği gibi bu araba ; "italyanların almanları tokatlama girişimi."
  yazıyı markanın mottosu ile sonlandiriyorum.
  "ruhumuz olmadan hepimiz birer makineyiz."
  "lamechaniccadelleemozioni "
  tanım: ruhu olan araba.