• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.82)
ali baba ve 7 cüceler - cem yılmaz
ali şenay ve kayınbiraderi ilber, bahçe süsü olarak cüceler tasarlayıp satan iki "iş adamıdır." iç pazardaki girişimlerinde başarısız olup, şenay cüccaciye markası atında kurumsallaşıp yurt dışına açılmak isteyen ikili, soluğu sofya'da düzenlenen bir bahçe fuarında alırlar. tamamen tesadüf bir yanlış anlaşılma sonucu büyük mafya lideri boris mancov'un adamlarına bulaşan şenay ve ilber, kendilerini kedi-fare oyununu andıran bir insan avının göbeğinde bulurlar! karşılarına çıkan tayanç pakça, veronika ve kenan memedov gibi nev-i şahsına münhasır karakterlerle maceraları da renklenecektir...
oyuncu ve komedyen cem yılmaz filmografisinin hem yazıp hem yönettiği 4. film olma özelliğindeki ali baba ve 7 cüceler'de seyirciyi yine ilginç bir hikaye bekliyor. filmin oyuncu kadrosunda yılmaz'a zafer algöz, yosi mizrahi, bahtiyar engin, çetin altay, irina ivkina eşlik ediyor.
 1. 13 kasımda vizyona girecek. klasik cem yılmaz kadrosundan bayaa bir eksik var gibi.
  fragmanı yayınlanmış. küfür ve aksiyon bol gözüküyor.
  fragmanı izleyince sanki guy ritchienin eli değmiş gibi.
 2. cem yılmaz'ın filmi olduğu için izlenmeye değer olacağını tahayyül ettiğim film. cem yılmaz yaptıysa yapmıştır abi gibi kırılması zor bir önyargım olduğu doğrudur.
 3. izledikten sonra cem yılmaz yine yapmış dememizin muhtemel olduğu filmdir. küfürsüz film düzeninden vazgeçmiş galiba, bakalım nasıl olmuş.
  kuz
 4. güldüğüm, eğlendiğim filmdir. ancak küfürler ve biraz recep ivedik tarzı komediye dönmüştür kanımca.
 5. verdiği ince ayarlarıyla çok çok fazla kahkaha attığım filmdir. cem yılmaz yapmış yine dedirtmiştir.
  zepur
 6. cem yılmaz'ın beğenmediğim kötü filmidir. konu zaten çok basitti, anlatım felaketti. yan karakterlerin hikayeleri de filmin başından itibaren anlatılabilirdi. bir iki komik sahnesi ve siyasi dokundurmaları dışında pek bir şey yoktu. küfüre daha fazla yer vermiş diğerlerine nazaran. cem yılmaz'ın twitter üzerinden yaptığı retweet reklam kampanyası yüzünden de takibimi kaldırdım anasayfam film şöyle iyi yok böyle çenem ağrıdı tweetleriyle doluydu, sitemimi de atmadan geçmiyim (*::))
 7. büyük bir talihsizlik sonucu sinemada maruz kaldığım film olmuştur. izlemek için verdiğim 21 tl, filmden daha çok güldürmüştür.
  huni
 8. sürgün inek ayarındaki filmdir.sokağa atacak parası ve zamanı olanlara tavsiye edilir.
 9. çeşitli mecralardaki yorumları okuyup birşey beklemeden gittiğim sadece vakit geçirmek sinemada izlenebilecek bir film.
  tes