• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.26)
ali baba ve 7 cüceler - cem yılmaz
ali şenay ve kayınbiraderi ilber, bahçe süsü olarak cüceler tasarlayıp satan iki "iş adamıdır." iç pazardaki girişimlerinde başarısız olup, şenay cüccaciye markası atında kurumsallaşıp yurt dışına açılmak isteyen ikili, soluğu sofya'da düzenlenen bir bahçe fuarında alırlar. tamamen tesadüf bir yanlış anlaşılma sonucu büyük mafya lideri boris mancov'un adamlarına bulaşan şenay ve ilber, kendilerini kedi-fare oyununu andıran bir insan avının göbeğinde bulurlar! karşılarına çıkan tayanç pakça, veronika ve kenan memedov gibi nev-i şahsına münhasır karakterlerle maceraları da renklenecektir...
oyuncu ve komedyen cem yılmaz filmografisinin hem yazıp hem yönettiği 4. film olma özelliğindeki ali baba ve 7 cüceler'de seyirciyi yine ilginç bir hikaye bekliyor. filmin oyuncu kadrosunda yılmaz'a zafer algöz, yosi mizrahi, bahtiyar engin, çetin altay, irina ivkina eşlik ediyor.
 1. 13 kasımda vizyona girecek. klasik cem yılmaz kadrosundan bayaa bir eksik var gibi.
  fragmanı yayınlanmış. küfür ve aksiyon bol gözüküyor.
  fragmanı izleyince sanki guy ritchienin eli değmiş gibi.
 2. cem yılmaz'ın filmi olduğu için izlenmeye değer olacağını tahayyül ettiğim film. cem yılmaz yaptıysa yapmıştır abi gibi kırılması zor bir önyargım olduğu doğrudur.
 3. izledikten sonra cem yılmaz yine yapmış dememizin muhtemel olduğu filmdir. küfürsüz film düzeninden vazgeçmiş galiba, bakalım nasıl olmuş.
  kuz
 4. güldüğüm, eğlendiğim filmdir. ancak küfürler ve biraz recep ivedik tarzı komediye dönmüştür kanımca.
 5. verdiği ince ayarlarıyla çok çok fazla kahkaha attığım filmdir. cem yılmaz yapmış yine dedirtmiştir.
  zepur
 6. büyük bir talihsizlik sonucu sinemada maruz kaldığım film olmuştur. izlemek için verdiğim 21 tl, filmden daha çok güldürmüştür.
  huni
 7. sürgün inek ayarındaki filmdir.sokağa atacak parası ve zamanı olanlara tavsiye edilir.
 8. çeşitli mecralardaki yorumları okuyup birşey beklemeden gittiğim sadece vakit geçirmek sinemada izlenebilecek bir film.
  tes
 9. cem yılmaz'ın yazıp yönettiği 2015 yılında gösterime giren yaklaşık iki saatlik türk filmi. filmde cem yılmaz'ın yanında çetin altay, zafer algöz ve ağabeyi can yılmaz rol alıyor.

  cem yılmaz ismi geçtiği zaman insanların filmden beklentisi bir parça da olsa fazla oluyor. bu filmde de cem yılmaz'dan beklenti büyük. fakat, kanımca film cem yılmaz filmleri içinde "en vasat" olanıdır. film "eşi dostu da oynatalım" havası ile "cast" edilmiş ve (bkz: cm101mmxi fundamentals - murat dündar) gösterisindeki "yabancı dil" skecinden hallice bir film olmuştur. kadın başrolün adının geçmemesi sizi şaşırtmasın. "irina ivkina" filmde mafya babasının sevgilisi rolünde. gerçi rolünü tam anlamıyla oynamış diyebilirim. öyle manken gibi duruyor. ilkokul müsamerelerinde kalabalık karşısında göz temasından kaçınan çocuklar misali oynamış güzel oyuncu (!)

  zafer algöz'ün ekranda belirmesi gecikince bendeki sabır eşiği de aşılmış oldu. bu sefer de azeri ağzı yapan zafer algöz'ün gerçek hayatta nasıl bir lehçeye sahip olduğunu merak eder oldum. çok beğendiğim oyuncu ve filmin sonunu kurtarması için çağrılmış gibi duruyor; çünkü zafer algöz'ün senaryoya dahil olduğu noktada heyecan dip yapıyor. azeri - rus karakterle birlikte film biraz toparlanır gibi olsa da emin olun filmin nasıl biteceğini merak eder oluyorsunuz. heyecan dolu sahneler, koşuşturmacalar, silah, top, tank, füze...yok; bu başka filmdi.

  sonunu getiremediğim bir cem yılmaz filmi oluyor sonuçta. iş bankası reklamı karakterleri ile stand up şovu skeçleri arasında uzunca çekilmiş bir senaryo. ben cem yılmaz'dan daha sanatsal işler bekledikçe o "cem yılmaz" yaftasını sonuna kadar kullanmak istiyor. aslında biraz haklı gibi. bizim insanımız bir şeyi sevdi mi artık o şey bir süre sonra ona küfür de etse millet için fark etmiyor. cem yılmaz'ın bu durumdan nemalandığını sanıyorum.

  imdb puanı 6,3/10 olan filmin benim gözümdeki puanı 5/10 seviyesindedir.
 10. hakkında yapılan eleştirileri acımasız bulduğum film. Kendi bakış açıma göre, Cem yılmaz filmlerinde farklı türler denemekte ve farklı hikayeler anlatmakta; tek karakter oluşturup, arada onun çakmasıyla film yapıp tutmayınca dönüp seriye devam etmiyor hiç değilse (bkz: şahan gökbakar- recep ivedik, osman pazarlama) ;) Elbette bu filmin eksiklikleri olabilir,daha iyi yapılabilirdi, cem yılmaz'dan beklenti de yüksek ama bu kadar gömmemek lazım bence.
  No matter. Try Again. Fail again. Fail better. ;)