1. ülkemizde kıymeti en çok bilinememiş senfonik rock grubuydu ve cidden inanılmaz kalitelilerdi, yabancı bu ekolde dinlediğim pek çok gruptan da güzeldi. bütün şarkılarını dinler özellikle çevremdeki herkese dinletirdim daha çok bilinsin bu grup diye. devam edebilselerdi keşke..
 2. http://imgur.com/a/n9fgB

  2001'de soner canözer'in yarattığı türk senfonik metal grubu. 5-6 yıl boyunca, büyük düşüşler olmaksızın, türkiye'de ve özellikle amerika'da kısmen popüler olmuştur. ancak canözer, dev egosu sayesinde 2009'da grubun mezara gömülmesine yol açmıştır.

  diskografi:

  - gates of time (2002)
  - kalihora's song (2003)
  - shehrazad (2004)
  - 1945 (2006)
  - cehennem geceleri (2007)
  - kıyamet senfonisi (2008)

  grubun son albümünün kıyamet senfonisi olacağını bilseydim, zamanında daha sık dinlerdim. sentenced gibi, son albüm adını dağılmalarından önce kararlaştırıp koyduklarını da sonradan öğrenmiştim. soner canözer'in söz ve müziklerdeki müthiş payı bir kenara konulursa, özellikle back vokalleri bir harikaydı dostum (toplamda dört hatunlar, genellikle ikisini kliplerinde arka fonda görebilirsiniz. ancak isimlerini bilen beri gelsin).

  keşfetmek için biraz geç olsa da (sonuçta dağılmış bir grup var ortada, ancak hüzünle yad edebiliriz bundan sonra), tamamen mahrum kalmak için daha erken. şunları dinlemeden ölmemeniz gerekiyor: cehennem geceleri, shehrazad*, candle in the night, güneşin ozanları, fantasy, 1001 nights, masalcı*, no turning back, king almora ve kurşun asker.

  dinleyin, dinletin.
 3. madem ölmeden önce dinlenecek bir almora playlist'i hazırlıyoruz, bence tılsım'sız olmaz. biz bu listeyi dinleyip "gittikten" sonra da kalanlar, biz gidenlerin ardından bizi yad etsinler.

  isminin birincisi tanım: türkiye'nin haggard'ı, senfonik rock topluluğu.