1. amerika merkezli, internet tükkanı. müşteri desteği ile ünlüdür. bugün de kısmen benden kaynaklı sorunu giderip üstüne normalde 15 usd daha pahalı olan hızlı kargoyu hediye ettiler. diyecek söz bulamıyorum. keşke ülkemizin internetten satış yapan çakal firmaları biraz örnek alsa kendilerini.
  2. shipping ücretleri ebay'e nazaran fazlasıyla pahalı olan, hadi pahalıyı geçtim shipping'i olmayan site. international shipping yapan çok az satıcı var, bir de shipping yapanları arayıp bulana kadar ananız ağlıyor. arayüzü biraz garip.

    müşterilerine yaptıkları çeşitli jestleri bilemem ama bence kullanışsız, alışveriş yapmakta zorlandığım bir site.
  3. müşteri yorumları beni beden alan site. ziyadesiyle uzun ve ayrıntılı yorum yazan müşteri var. yorumların oylaması ile de bu emek harcanmış yorumlar üst sıralarda yer alabiliyor. eğer bir ürün hakkında yeterli inceleme ve video bulamazsam, kullanıcı deneyimleri için doğrudan bir siteye girerim. hatta az önce yorumlama isini abartip video çekenlerinin dahi olduğunu öğrendim.

    http://www.amazon.com/gp/aw/review/B00IWOJSAY/R2RPMZPWD7REVM/ref=mw_dp_cr?cursor=2&sort=rd
  4. dolar yakaladı euroyu. amazon.de üzerinden kargoya çok daha az ödeyerek daha kârlı çıkabilirsiniz.
    kikk
  5. kargo politikalarında değişikliğe giderek çoğu ürünü 5-10 dolara kargolayıp bir haftada teslim eder hale gelmişlerdir. türkiye'ye gelen kargo, yurtiçi, aras gibi firmalar aracılığı ile teslim ediliyor. uluslararası garantisi olan ürünleri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. bilgisayar parçaları/elektronik ürünler bu vesileyle epey ucuza geliyor.