• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
american sniper - clint eastwood
cesur bir asker olarak tanınan chris kyle, yoğun savaş ortamının hüküm sürdüğü irak’a silah arkadaşlarını korumak için gönderilir. kyle gerçekten keskin bir nişancıdır ve isabetli atışlarıyla savaş alanında pek çok hayatı kurtarır. cephede adeta bir efsaneye dönüşür. ama şöhreti çok geçmeden düşman hatlarında da yayılınca, bu sefer kendisi hedef haline gelecektir... öte yandan, her ne kadar profesyonel bir asker de olsa zihni, amerika'da evde bıraktıklarıyla meşguldür...
  1. yönetmenliğini clint eastwood'un başrolünü ise bradley cooper'ın üstlendiği filmin senaryosu chris kyle, scott mcewen ve jim defelice üçlüsünün imza attıkları otobiyografik kitaptan yola çıkılarak jason dean hall tarafından kaleme alındı. savaş dramında başrol cooper'a eşlik eden isimlerse sienna miller, kyle gallner, jake mcdorman, luke grimes, sam jaeger, owain yeoman, billy miller ve eric close.
  2. gereksiz uzunlukta film. adamı ve onun üzerinden amerika' yı övmek için yapılmış. bir de amerika' nın orta doğuya girmesinin nedeninin 11 eylül olduğu özellikle belirtilmiş. mağduruz da mağduruz.