1. hollandali keman virtüözü, bestekar ve orkestra şefi. gunumuzun en onemli muzik adamlarindan. youtube gibi sosyal paylasim sitelerinde 40-50bin seyirciye yaptigi konserleri izleyebilirsiniz. klasik muzik gibi izlemesi agir gelebilecek bir gosteriyi, kiyafetler, dekor ve sahne şovlariyla cok eglenceli bir hale getirmektedir. ayrica gittigi ulkelerin yerel muzik eserlerine cok guzel arajmanlar yapmaktadir.

  en cok kazanan muzisyenler arasinda. 12 mart 2016 da ulker sport arenada konser biletleri tukenmis. izlenebilir koltuk fiyatlari 300 tl den basliyor 525 tl ye kadar cikiyor.
 2. lise yılarımda herkese bahsettiğim ve saç stili beethoven'inkine benzeyen hollandalı keman virtiözü ,besteci ve orkestra şefidir. kendisinin kurduğu johann strauss orkestrası'yla olimpiyat statlarında konser veren ender klasik müziği sanatçılarından biridir. diğerleri kim bilmiyorum.
  kendisinden
  'a time for us ' ( bkz: romeo & juliet ) ı muazzam yorumuyla dinlediğimden beri konserine gitmeyi hep hayal ediyordum. lakin lys gibi saçmalıklar yüzünden 2014 istanbul konseri'ne gidemedim. o kadar çok istediğimden mi bilmem bu sene yine konser vereceğini öğrendim ve ışık hızıyla biletimi aldım. uçak biletimi dahi almıştım ki
  memleketimizdeki üzücü olaylar nedeniyle 7 aralık'ta gerçekleşecek olan konserin 12 mart'a ertelendiğini öğrendim. bunu öğrendiğimde çanakkale'den kalkıp erzurum'a tıp okumak icin yeni gelmiştim. adaptasyon sorunu yaşıyordum ve tek tesellim istanbula gidip müziğin nirvanasina ulaşmaktı. yaşadığım hayal kırıklığını siz düşünün artık.
  velhasıl birlikte gideceğim arkadaşım biletini iptal ettirmiş olsa da ben o konsere gitmekte son derece kararlı olduğumdan iptal ettirmedim.
  geçenlerde tesadufen milliyet gazetisi'nde yayınlanan röportajını okudum. meğersem memleketi olan maastricht' in her yerinde andré rieu posterleri asıymış ve maastricht halkı ona taparcasina bağlıymış .öyle ki (buralar alıntı)
  blanche dael isimli bir dükkân, ‘andre’s choice’ (andre’nin seçimi) ifadesi olan özel bir paket hazırlamış müşterilerine. içinde bir adet aromalı çay veya özel çekim kahvenin, üzerinde sanatçının isminin yazdığı bisküvilerin ve bir adet de andre rieu broşürünün olduğu ‘andre’s choice’ yaklaşık 15 avro civarında satışa sunuluyormus. ki ben buna çok güldüm. röportajın devamında diyor ki andre rieu : “maastricht, ‘90’larda yapılan avrupa birliği anlaşmaları ile anılıyor biliyorsunuz. ancak, insanların çoğu bunu sevmiyor. maastricht artık benim sayemde seviliyor. şehrin adını farklı bir şekilde duyurdum. konserlerime, başka ülkelerden otobüsler dolusu insanlar geliyor ve şehrin turizmi bu sayede hareketleniyor” ne diyeyim adam efsane . umarım ben de onun müziğinin tadını canlı canlı çıkarabilirim .

  edit: müziğinin tadını canlı canlı çıkaramayacağım efendim . ne yazıkki 12 mart 2016 istanbul konseri memleketimizdeki üzücü olaylaar nedeniyle konserin gerçekleşmesine on gün kala iptal edilmiştir.
  bi daha da bana kimse andre rieu 'dan bahsetmesin! önümüzdeki yıllarda gelirse eğer ( ki hiç sanmıyorum ) asla bilet almayacağımı söyleyebilirim. :(