1. okuyunca "şaka dedim herhalde şaka" sanırım sabrımızı test etmeye çalışıyorlar. ya hu orası anıtkabir. çocuk parkı yapacak başka yer bulamadınız mı? özellikle anıtkabirin karşısında kocaman bir park varken.
  atatürk çocukları severdi o yüzden yaptık diyenler var. evet atatürk çocukları severdi. onun çocuk sevgisini devlete kurumlarına teslim edilen çocukları koruyarak gösterin. anıtkabire plastikten kaydıraçlar koyarak değil.
  bizim kültürümüz ölüye saygı gösteren bir kültür. madem anıtkabire park yapılıyor, diğer kabristanlara da yapılsın. cebeci asri mezarlığına park yapılsın hafta sonu pikniğe gidilir. hatta ankarayla sınırlı kalmasın istanbulda zincirlikuyuda falan park yapılsın. çaluk çombalak parka gitsin sallansın.
  tüm anıt mezarlara park yapılsın. leğenden bozma plastik salıncaklar, zıpzıplar, kaydıraçlar artık allah ne verdiyse kurulsun. sadece yazık diyorum kocaman bir" yazık" bırakıyorum buraya.

  haber
 2. adı üstünde kabir olan bir mekana saygı göstermemekle kendi midesizliklerini göstermiş oluyorlar. fakat atladıkları nokta anıtkabir'i ciddiyetsiz de kötü de göstermeye çalışsalar, insanların atatürk saygısını yok edemezler.
  sezgi
 3. yan taraftan çocuk cıvıltıları gelir, insanlar dolaşmaya, gezmeye gider gibi anıtkabire gider. fazla büyütüldüğünü düşünüyorum bu durumun. tamam ölene mezara anıta saygı olsun ama saygı ille hüzünlü olmak ya da somurtmak mutsuz olmak değildir. çocuk parkı da saygısızlık değil. atatürk insanlar gelecekte mutlu yaşasın hayatlarını en iyi şekilde devam ettirebilsin diye yaptı onca şeyi. şimdi onun anıt mezarına insanlar mozaleyi ziyaret etsin sonra da gidip kafeteryada otururken çocuğu parkta biraz oynasın ne var ki bunda. o da şahit olur ailecek kadın, erkek, çocuk mutlu bir şekilde yaşadığına.
  mezarlık, anıt gibi yerler soğuk yerler olmaktan çıksın insanlar o saygıyı içinden geldiği için duysun belli zorunluluklardan değil. keşke büyük bir parkın içinde olsaydı atamın mezarı insanlar yürüyüş yapsaydı baharda gezseydi ..
  peşin edit : günümüz hükümeti aklınca değersizleştirmek için yaptı ve çoğu insanın tepkisi de bu hükümetten kaynaklı ama onlar bu amaçla yaptı diye bu amaca hizmet etmesine gerek yok insanların saygısı azalmaz içerde salıncak kaydırak var diye ya da atatürkün yaptığı işler unutulmayacak.

  edit: tek eleştireceğim parkın berbat bir plastikle ve estetik yoksunu bir tasarımın birleşimi olması. güzel bir park olsaydı keşke..
  wtf
 4. her türlü kanıta rağmen fotomontaj dileğimi psikopatça sürdürdüğüm haber.
  yapmamışlardır o kadar herhalde...
  inanmak istemiyorum yapmış olabileceklerine.
  o kadar da sövdürtmezler bile bile herhalde?
  *
 5. sözüm meclisten dışarı;

  atatürk'ün miraslarının tek tek alnına konurken, türkiye cumhuriyeti günbegün laik çizgisinden ışık hızıyla uzaklaşırken ve atatürk'ün gösterdiği yolun zıttına -karanlığa- birileri bu ülkeyi götürürken ses etmeyenler şimdi çıkmış atatürk'ün mezarının yanına çocuk parkı yapılmasını dert eder olmuş. samimi gelmiyor bana bu reaksiyon!

  atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin tüm kurumları yozlaştırılırken de aynı tepkiyi vermeyenler, irtica hızla kendine yer bulurken "türkiye bağırsaklarını temizliyor-türkiye normalleşiyor" diyenler, sözde liberal liboş takımları, gençliğe hitabede bahsi geçen tüm iç ve dış tehditler mevcutken eli şeyinde gezip "kemalizm eskimiş bir ideoloji, geçmişte yaşamayın"cılar ve neo-osmanlıcıları şirin gösterenler şimdi çıkıp atatürk savunuculuğu yapmasın bi' zahmet.

  "atatürk'e saygı" diyorsanız, önce orman çiftliğindeki kaçak ucube yapının hesabını sorun, sordurun! sonra da açıp bi' okuyun bu adam nutuk'ta ne demek istemiş diye!

  göstermelik hedeflerle oyalanmayın!
 6. halk tarafından sökülmüş parktır.

  kabenin yanına böyle bir park yapılsa insanlar kabenin etrafında turlarken çocukları böyle bir parkta zaman geçirip bekleyebilirdi.

  http://i.hizliresim.com/RQpnpZ.png
 7. kesinlikle büyütülmesi, tepki gösterilmesi gereken olaydır neden çünkü bu halkı yoklamaktır, ses çıkmazsa ilerleriz mantığıdır. ufak tefek bir şey denmemeli (*:ki ufak bir şey de değil) en ufak şeye tepki gösterilmeli ki yavaş yavaş artmasın.
 8. bari mezarları bırakın.
  kucf
 9. cumhuriyet'in bu sabahki haberinde genelkurmay başkanlığının konuyla ilgili açıklaması paylaşılmış.
  karar şöyle;
  ""anıtkabir hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin kanun ve yönetmelik çerçevesinde anıtkabir bakım onarım restorasyon kurulu 24 eylül 2016 tarihinde olağanüstü toplantıya çağrılmıştır. kurul, bugün itibariyle oybirliğiyle söz konusu portatif oyun alanının kaldırılmasına karar vermiştir""

  link
 10. iç savaş istiyorlar.