1. Çocuk parkından sonra yapılan yeni bir saygısızlık daha. Bunları onaylayanlar ne düşünerek onaylıyor ben anlamıyorum. Halı saha yapılacak yer bitti de bir anıtkabir mi kaldı?
  http://haber.sol.org.tr/node/171784
 2. eğer haber gerçekten doğru ise tek bir açıklaması olabilir:

  (bkz: eşeğin amına su kaçırmak)

  not: böyle bir bakınız için kusuruma bakmayın ama hak ettiler artık, üzgünüm.
  ae
 3. "iki mustafa kemal vardır: biri ben, et ve kemik, geçici mustafa kemal… ikinci mustafa kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! o, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. ben, onların rüyasını temsil ediyorum. benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. o mustafa kemal sizsiniz, hepinizsiniz. geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken mustafa kemal odur!"

  bu etten ve kemikten ve tarihe adını büyük harflerle yazdırmış mustafa kemal'e yapılmış en aşağılık davranış olduğu kadar siz diye hitap ettiği ve onun yolunda olan diğer mustafa kemaller'e de yapılmış bir saygısızlıktır. düpedüz ben size meydan okuyorum demek bu. emelleri, amaçları her ne ise eğer ulaşamayacaklarını bilsinler. umarım bu hareketler uykusuna yatmış cumhuriyet bekçilerini de artık uyandırır.