1. Ankara’daki Havagazı Fabrikası alanında yıkımdan sonra yaptırılan asbest yüzey ölçümlerini kamuoyuna açıklayan Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Kimya Mühendisleri Odası, yüzde 15 ila yüzde 40 arasında asbest türünün en tehlikesi olan amphibole tespit edildiğini açıkladı. Raporu ve ilgili görselleri mahkemeye sunacaklarını da kaydeden Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, bölgenin acilen karantinaya alınarak, asbest arındırma ve temizlenme işlemlerinin yapılması gerektiği uyarısında bulundu. Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Namık Kemal Kaya da halkın kendisinin önlem alması çağrısında bulunarak, Mili Eğitim Bakanlığı’nın o bölgedeki okulları yıkım işlemi bitine kadar tatil etmesini talep etti.

  kaynaklar: gaia dergi
  t24.com

  şimdi muhtemelen i.melih birşeyler diyecek, mesele bel altı kavgaya dönecek falan filan...hiç ilgimi çekmiyor açıkçası. bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim, böyle bir durumda vatandaş kendini nasıl koruyabilir? durumumuz yazıkki budur.
  mesut
 2. Bir hafta önce shameless izlerken, dizide adı geçtiği için merak edip araştırdığım mineralin Ankarayi tehdit etme durumu.
  Durum çok ciddi. yapılan ölçümlerde çıkan değer çok çok fazla.
  Aşırı derecede soluyan insanlar on beş yirmi yıl sonra maalesef kanser olacaklar.
  Derhal asbesti toplayabilecek büyük filtrelerle çalışmaya başlanmalıdır. Kar eder mi? Pek degil. Asbest tehlikesi olan bölgelerin derhal boşaltılması gerekir. Gidebiliyor iseniz asbest yoğunluğu azalana dek daha güvenli bir yere gidin.
  Bu durum insan haklarını birinci dereceden ihlal etmekte. Konu gerekli kanıtlar ve belgelerle birlikte ahim'e kadar götürülmelidir.

  İlgilenenler için:[http:// https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Asbest "asbest", vikipedi]
 3. ilk bakışta "ankara'da abdest tehdidi" olarak okuyan tek ben miyim?
 4. demek, göz göre göre kanser edecekler o bölgedeki insanları. birşeyler yapmak gerekiyor.

  ben ankarada eskişehir yolu taraflarında oturuyorum, nereleri ne kadar etkiliiyor acaba. en azından kaba da olsa bi grafik var mı.

  iyi ki sigarayı bıraktık. bravo imelih reyiz.
 5. en son bi durduruldu diye duydum ama öyle olsa bile gökçek hırsı bu, napar eder mike mike zehirler buraları