• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
annabelle - john r. leonetti
1960lı yılların amerikası'nda geçen 2014 yapımı film.

hamile mia ve eşi john'un bir gece yarısı yan komşularından gelen acı dolu çığlıkları duymalarından sonra john komşularını kontrole gider. komşularının öldürüldüklerini fark eden john hemen eve döner ve mia'ya ambulans çağırmasını söyler. bu sırada komşularının katili olan higginsler john'un evine girip mia'yı karnından yaralarlar. polislerin de eve gelip duruma müdahale etmesinin ardından katil olan annabelle higgins isimli kadın boğazını keserek intihar eder. katil kadının ruhu o an odada bulunan ve john'un mia'ya hediye ettiği porselen bebeği esir alır. olaylar bundan sonra patlak vermeye başlar.
  1. güzel porselen bebeklere karşı izledikten sonra pek de iyi duygular hissettirmeyen, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan korku filmi.

    ani ve yüksek sesleriyle, her an her yerden bir şey çıkacakmış hissinin yarattığı tedirginlikle aslında korkudan çok gerilim filmi. bir bebek hiçbir şekilde hareket ettirilmeden ancak bu kadar korkunç görünebilir.

    bebeğin gerçek hikayesi; http://www.sabah.com.tr/multimedya/galeri/kultursanat/annabellenin-gercek-hikayesi?tc=20&page=1