• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
any day now - travis fine
eşcinsel bir çiftin annesi uyuşturucu bağımlısı olan otistik bir çocuğu evlat edinmek üzere toplum ve hukuk kurallarına karşı savaşını konu alır.
 1. otistik çocuk, eşcinsel çift, zenci avukat derken "öteki"lerin mücadelesi denilebilecek bir filmdi. spoiler vermek gibi olmasın da sonunda insanın tamam mı mutlu musunuz şimdi diyesi geliyor.
  abi
 2. bugün bu filmi izlemek için oturdum bambaşka bir film izledim. afiş aynı yönetmen tanıtım aynı fakat farklı bir film açıldı. izlediğim filmin adını bilmiyorum. öylesine bir film izlemis bulundum.
 3. (bkz: #214806) sonunda doğru filmi izleyebildim. izleyemediğimden bahsedip izledikten sonra yazmazsam olmaz diye düşündüm.

  tanıtımda "otistik bir çocuğu evlat edinmek isteyen eşcinsel bir çift" olarak geçiyor. ilk olarak otistik değil otizmli bir çocuk olarak kullanmak gerekir yeri burası değil belki ama etiketleme açısından önemli bir konu bu. filmde de otizmli değil down sendromlu bir çocuk var orada bir yanlışlık yapılmış sanırım.

  filme gelince ben normalde eşcinselliği doğal ve normal kabul eden bir insanım ama filmi izlerken iki erkeğin ilişkisinin bu kadar normal gelmesine şaşırdığımı farkettim. iki erkeğin ilişkisini değil de bir kadınla bir erkeğin ilişkisini izler gibi izledim, film onların farklılığının neden olduğu sorunu gösterene kadar. benim açımdan kötü film için gayet güzel bir durumdu. ötekilerin kendi içinde bunlar siyahlar, bunlar eşcinseller, bunlar genetiği bizim gibi olmayanlar diye ayrılmadıklarını ötekilerin hepsinin bizim için sadece öteki olduğunu gösteren güzel bir film.

  insanların üzerine yapıştırdığımız etiketler sadece onların değil hepimizin hayatını değiştiriyor.