1. çaldığı ud ile sizi alıp başka diyarlara götürür. ağladıkça, vazgeçtim gibi herkesin bildiği şarkıların bestesi kendisine aittir.

  "Ara Dinkjian, 1958, New Jersey, ABD doğumlu udi, besteci. Diyarbakır kökenli Ermeni bir ailenin çocuğu. Babası Onnik Dinkjian, kilise korosu solisti ve halk müziği sanatçısı.

  İlk kez sahneye beş yaşında, 1964'te New York'ta düzenlenen Dünya Fuarı sırasında babasıyla çıktı, perküsyon çaldı. 18 yaşında Hartford'da (Connecticut) sahne sanatları eğitimi veren The Hartt School'a burslu olarak kabul edildi. Bu arada babasıyla çalışmayı sürdürdü.

  1986'da ABD'de perküsyoncu Arto Tunçboyacıyan ile Night Ark grubunu kurdu. Etnik caz türünde çalışmalar yapan grup ismini Nuh'un Gemisi'nden alıyordu. Topluluğa daha sonra piyanist Armen Donelian ve basçı Marc Johnson da katıldı. Pictures'ın ardından yayımlanan Moments ve Wonderland adlı albümleri ilgiyle karşılandı.

  Besteci, aranjör Onno Tunç'un yakın dostu olan Dinkjian, onun kanalıyla pek çok Türk müzikçiyle ortak çalışmalar yaptı. Sezen Aksu, Kibariye, Mine Koşan, Ahmet Kaya ve Coşkun Sabah'a besteler verdi. Ayrıca Yunan sanatçı Eleftheria Arvanitaki ile birlikte çalıştı.

  Sezen Aksu'ya ait Sezen Aksu'88 adlı albümde yer alan Sarışınım (Yunanca:Dinata Dinata), Vazgeçtim ve Ahmet Kaya'nın yorumladığı Ağladıkça, Dinkjian'ın en bilinen besteleri."

  kaynak:https://tr.wikipedia.org/wiki/Ara_Dinkjian

  ayrıca kendi internet sitesi de mevcuttur