• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
Yazar eoin colfer
artemis fowl - eoin colfer
artemis fowl. dünyanın geçmiş en genç suç dehası. henüz on iki yaşında. yanında devasa kahya. artemis'in koruması ve hizmetkarı. artemis, ailesinin servetinin ve itibarını geri kazanmak uğruna peri halkının hazinesine göz dikerse ne olur? tabii ki peri halkını karşısına alır. artemis'in karşısında kimler mi var? sıkı durun! peri halkının tek kadın subayı, yeenekli elf, yüzbaşı holly. asabi, otoriter ve pancar suratlı kumandan yarbay root. periler diyarı teknolojisinin beyni sentor foaly. ve efsanevi hırsız cüce mulch. artemis, peri halkının kutsal kitabını çalıp oyunu onların kurallarına göre oynuyor. ancak olaylar hiç de onun planladığı gibi gelişmiyor.
  1. içinde orta çağda görmeye alışık olduğumuz ırklar ve perilerin de bulunduğu iskandinav mitolojisinden izler bulunan fantastik, bilim kurgu, macera kitabı.

    artemis ve kahyasının başından geçen fantastik olayları göreceğiniz, akıcı, 4-5 saatte bitebilecek bir kitap. benim gibi bilim kurgu, fantastik ve macera konulu kitaplar seviyorsanız, bu kitabı size tavsiye ederim ve okurken keyif alacağınıza eminim.