1. bu ülkenin anarşisti böyleyse lahana turşusu nasıldır dedirten başlık. anarşistim diye söze girip ülkücülerle cuma namazından çıkmış arkadaş. sükut-u hayal.
 2. okuyamadık kardeş durumumuz yoktu... demeden. ben de atatürkçüyüm ve sözde atatürkçülere ben de karşıyım. mantık süzgecinden geçirilmeyen hiçbir şeyin dini boyutu da olsa, manevi boyutu da olsa, milli değer boyutu da olsa düşünülmeden kabul edilmesine de karşıyım.

  edit: okudum ve hala anlayamadım. bize bir şeyler anlatmak istiyor olabilir.
  edit 2: ben de bir şey anlatmamışım ki, nasıl başlık lan bu?
 3. kardeş giriş gelişme sonuç yapaydın hiç albenisi yok yazının, neyse.

  sözde atatürkçüler özde atatürkçüler diye biz de ayrışacaksak işimiz var. atatürk'ün düşüncelerini ilke ve yol gösterici olarak gören herkes bu milletin çocuklarıdır. ayrıştırmaya lüzum yok, atatürkçülük birlik ve beraberlik zemininde manevi değer yargılarına sahip bir fikir. sözde dedikleriniz zaten işini görene kadar kullanır, sonra atar çöpe. onları ciddiye dahi almayın. kimden bahsettiğimi anladınız umarım.
 4. şu girizgahı gördüğünüz zaman bilin ki ad hominem'in tillahı geliyor, kaçın. (bkz: akp'li değilim ama)

  ayrıca kimin kime tahammülü var ki şu ülkede aminyum dememe vesile olmuş tahammülsüzlük durumu.
 5. neyseki iq muz düşük de böyle düşünmüyoruz dedirtmiştir
  ayrıca anarşistlik bu değil kardeş sen çok yanlış gelmişsin
  wtf
 6. tanım: bir tahammülsüzlük örneği daha.

  açıkçası şu durumları ben de benimsemiyorum. yine de en sonda büyük bir ancak olduğunu baştan belirteyim.

  - herhangi bir akp'li laiklik, atatürk sözcüklerini ağzına aldığı anda bir kısım chp'li ve ulusalcı tayfanın tüylerinin diken diken olması. arkadaş bu kavram ve kişiler size mi zimmetli?
  - sorgulama için gözaltına alınan kişilerden skandal yaratma girişimleri: misal bülent mumay, misal orhan kemal cengiz. sorgulama için gözaltı kararı almak aşırı bir durum, doğru, ancak ülkede darbe girişimi 15 günde bir olmuyor.
  - ohal ilanına tepki. bkz üstteki 15 gün meselesi.
  - genel olarak atılan her adım, verilen her karar karşısında bir kesmin twitter'da anında laf ebeliğine soyunması: komutanların göreve devam etmesi kararının alınması, birisinin astsubaylıktan generalliğe terfi etmesi, kızılay'ın isminin değişmesi, rte'nin parti başkanlarını davet etmesi (biri hariç), parti başkanlarının gitmesi, vs, vs...
  - kesinlikle yapılan her şey doğru demiyorum ama bu kesime göre hiçbir şey doğru değil, her şey art niyetli. yahu arkadaş siz depresyona girmeden nasıl yaşıyorsunuz? ya da depresyondasınız ve sabah akşam efkar yapıp twitter'a felan halleniyorsunuz. durmadan bu tip yaklaşımlarla karşılaşmak takip eden insanı da yoruyor bir süre sonra.

  ancak kısmı şu: ülkenin politik sahnesinde bu derece agresif bir kesmin bulunuyor olması güçler dengesi açısından muhtemelen iyi bir şey. bu sebeple başlığı açan arkadaş gibi ağzımdan köpükler saçarcasına etrafa saldırmıyorum. ben politikacı değilim. olsaydım muhtemelen tüm bu süreci bekle gör modunda, uslu uslu takip ederek geçirirdim. sanırım bu sebeple politikacı değilim.
 7. memlekette atatürk'e dair ne varsa silmeye çalışmış, meclis başkanı laikliğe inanmıyorum minvalinde konuşmuş, andımızı kaldırmış, kamu kurumlarından t.c ibaresini kaldırmaya kalkmış, atatürk'ün bizlere armağan ettiği ulusal bayramlara muhtelif sebeplerle katılmamış bir partinin taraftarlarından atatürk lafı çıkınca benim tüylerin diken diken oluyor ne yazık ki!

  atatürk ile inönü aslında gaydi diye haber yapan gazeteleriniz, yossi kohen muhabbetleriniz, bu iki kahramandan alkolik diye bahsetmeniz... ne çabuk unuttunuz lan. kusura bakma birader ama tüylerim diken diken oluyor...


  kafanız çok güzel güle güle kullanın.