1. 25 yıllık bir mücadeledir artvin'in maden mücadelesi. artvin halkının 1990'lar boyunca cominco madenciliğe, 2000'lerin başından itibaren kanada'lı imnet mining'e karşı mücadeleleri olmuş ve ikisinde de başarıya ulaşmıştır. 2010 yılında yeni maden yasasıyla bölge yeniden madencilik faaliyetine açılıyor. 2012 yılında eş dost vs. ayağına artvin arhavili özaltın şirketine 4361 hektar alan peşkeş çekiliyor. özaltın'da ondan daha büyük bi abi olan cengiz holdinge peşkeş çekiyor.

  artvin halkı bu al gülüm ver gülüm düzenine, bu rant düzenine sesini çıkararak yaşam hakkı için direniyor.

  nasıl yeditepe bostanları kurtarıldıysa artvin cerrattepe'de kurtarılacak, destek verin.

  ya hep beraber ya hiçbirimiz, kurtuluş yok tek başına!
 2. kaynak
  bugün cerattepe'nin geleceği için çok önemli. ancak direnişe izin yok. haykırmaya, karşı gelmeye, itiraz etmeye fırsat bile vermiyorlar. böyle iğrençlikler
  tarihin bir yerinde durur. düşünen insanların içinde sızı olarak kalır. unutulmaz!
  herkes anlatsın
  herkes birazcık bilsin
  farkında olsun
  ne olur...
 3. Artvin Cerattepe'de çıkarılması planlanan madenin ÇED raporuna karşı açılan dava 19 Eylül'de Rize İdare Mahkemesi'nde görülecek. Davanın karar duruşması öncesinde 26 yıldır hiçbir şirketin girmesine izin vermeyen şimdi de AKP'nin yağma şirketi Cengiz Holding'e karşı mücadele eden Artvin halkına nihai kararını sorduk. Yanıt "İstemiyoruz" oldu. Suyu, toprağı, tarihi için mücadele edenler AKP'ye ve yağmacı şirkete açıkça sordu: "İnsan elektrikle, altınla, köprüyle, yolla mı besleniyor? Biz doğamıza sahip çıkmak istiyoruz"

  kaynak: sendika.org

  Cerattepe davası yaklaşırken direnenler nihai kararını açıkladı: İstemiyoruz
 4. paralelci siyonist pkklıların eylemi. ülkeyi karıştırmak isteyen çapulcuların ışidi desteklemesi. dış mihrakların maşalarının eylemi. faiz lobisinin pisliği.
 5. paralelci siyonist pkklıların eylemi denmiş ancak oradaki yerel halkın hdpli yetkililere birçok kez "bu davayı kendinize çekmeyin" şeklinde tepkileri olmuştur.
  eale