1. aklın devre dışı kaldığı bir eylem. oysa insanı insan yapan aklıdır. insanı kurutur. insan için zararlıdır. sağlıksızdır. akılla seversin, aşık olmazsın.

  yüceltme içerir.
 2. aşık olmak mı, seçmek mi?
  başımı sağa sola çeviriyorum birer ikişer çiftler. ilişkilerini döküyorlar etrafa anlatsalar da anlatmasalar da. hepsinin özünde seçmek var, aa bu olabilir var, şu yönlerimiz benziyor var, bu özelliği hoşuma gitti var. birden artılar eksiler sıralanıyor ve artılar fazla gelince bir sevgili hâli ve aşık olduğunu düşünme. halbuki bu sadece bir seçim, ondan daha fazla artıları olan biri olursa gözü kapalı ona gitme hâli çıkacak ya da ondaki kusuru dahil sevmeme.
  birsen tezer'in konu ile ilgili çok yerinde bir şarkısı da var: aşk bu değil!
  ben mi? bana kalırsa tercih değil yönelim.
 3. mnb
 4. karşılıksız olanı insanda derin yaralar açan . sevmek, aşık olmak güzelde her şeyini verdiğin kişi bir gün seni aşkına inanmadığını onun yalan olduğunu söylerse eğer, işte o zaman insanın içine boğa oturmuscasına yük biner .
 5. aşık olmak.

  kişi yalnızca kendine aşık olur. karşılıksız aşk masallarıysa fazlasıyla ütopik. sevilmek için sever insan. karşılık bulamazsa karşısındakine değil, kendisine kin duyar içten içe...

  ilişkilerde denge önemlidir. arzuların, şehvetin dizginlerini elde iyi tutmak gerekir. sevgi açlığı çeken biri bodoslama çakılmaya mahkumdur.

  bir süre sonra iyi insan, kötü aşık konumunda bulabilir kendini.
 6. birinin hayatınızda söz sahibi olmasına izin vermek. olmuyorsa bunu istemek. yine olmuyorsa buna zorlamak. yine olmuyorsa hayatınızın söze değer olmadığını düşünmek.
  abi
 7. ilk kez şehir içinde gördüğüm kıza aşık olmak gibi versiyonları olandır.

  sürekli olarak aynı minibüse biniyoruz, denk geliyoruz nedense. telefon numarasını alamadım henüz, hatta konuşamadım da(*:ciddiyim). ama nerede indiğimi biliyor. belki bir gün posta kutumda ondan gelmiş olan bir mektupla karşılaşırım. (*:swh)(*:platonik aşk)(*:hayaller)
 8. zor vallahi bir hayli zor iştir...

  olursa zorlamayın, olmuyorsa da zorlamayın...
  akışına bırakın...
 9. ateşten bir gömlek giyiyorsunuz.yanmayı göze alsanız da almasınız da yanıyorsunuz.o ateşe doğru yürüyorsunuz.mutlu bir aşksa bulutlarda uçuyorsunuz.mutsuz bir aşksa karşılıksızsa bulutlarda uçup yere taş gibi çakılıyorsunuz.her gün her an her saniye her salise.zamanın bunu soğutmasını umuyorsunuz ve bir daha aşık olmamayı.yanıyorsunuz her gün.her an her saniye her salise.yüreğinizi söküp atmak istiyorsunuz.gerçek bir aşk çok ağır bir süreçtir.bu dünya sanırım başka bir dünyanın cehennemi olabilir.
 10. platoniği makbuldür. zira böylesi en sorunsuz ve en yüksek haz yaşatanıdır.
  asgari beklentiyi barındırır bünyesinde. gözünüz çok yükseklerde değildir dolayısıyle çirkefliğe aman vermez.

  hakkını verin la ızdırabın.
  ozeus