1. eskişehirli bunca yazarı görünce başlığı açılmıştır diye baktığım sahaf. bana kısmetmiş açmak. abartıyorsam kusuruma bakmayın ama eskişehir'deki en güzel mekan. inanılmaz kaliteli bir sahaf. sahibinden dolayı ayrı seviyorum, kitaplarını ayrı seviyorum. kaliteli ve iyi çevirilere sahip kitaplar bulunuyor yalnızca. zaten gidenler tekrar tekrar gittiği için aynı yüzleri sıklıkla görebilirsiniz. eskişehir'deki diğer sahaf/kitabevlerini cebinden çıkarır. insancıl saçma çeviriler, orijinal olmayan kitapları da bulundurduğu için tercih etmezdim. italik, adımlar, eskişehir kitapçısı gibi yerler de sahafın pek karşılığını vermiyor ne yazık ki. italik okul kitapçısı adımlar restorana dönüştü gibi geliyor. eskişehir kitapçısı da bunlara nazaran iyi olsa da o karaköy havası için kasmaları beni deli ediyor. tüm bunların yanında aşiyan ise kaliteli bir sahaf. aranan kitapların yanı sıra bir konu için bile danışabilirsiniz, hemen konuyla alakalı -sahafta bulunan bulunmayan- kitapları sayar size.
    sezgi
  2. öncelikli olarak, az önce youreads'te başlığını görünce inanılmaz heyecanlandım, acaba faruk abinin kitabevi mi yoksa başka bir yer mi diye düşündüm, orasıymış. ben abartmıyorum, kesinlikle eskişehir'deki en güzel mekan. bir kere faruk abiyle sohbet edip çayını içtin mi zaten başka hiçbir kitabevine uğramak istemiyorsun. biliyorsun ki diğer kitabevinde aradığın kitap olabilir ama faruk abiyi bulamazsın.

    bir keresinde ali dönmez'in hitler isteseydi isimli kitabını sormuştum, faruk abi "baskısı yok apostol bu ne biçim meyhanecim, birkaç yere sorayım bulursam haber veririm" demişti. sonra araya bir ay kadar zaman girdi, finaller, koşuşturmalar derken ben kitabı unuttum bile. sonra telefonuma bir mesaj geldi, "merhaba apostolcüm, iyisindir umarım. hitler isteseydi sormuştun, geldi. ayırmamı ister misin?" diye. çok şaşırmış ve dahi mutlu olmuştum.

    uzun zamandır şehrin uğultusundan kaçmak istediğimde kendimi bulduğum yer oldu. müdavimi oldum.