• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
Yazar Sherryl Wood
aşk kokan çiçekler - sherryl woods
son iki oyunu üzücü bir şekilde başarısızlığa uğrayan yazar bree o'brien, chicago'yu terk edip büyüdüğü yer olan chesapeake kıyılarına geri döner. aniden karşısına çıkan bir fırsatı değerlendirerek, keyif aldığı çiçeklerle uğraşabilmek için yepyeni bir heyecanla çiçekçi dükkânı'nı açar. ne var ki, boşanmış annesi ve burnundan soluyan eski aşkı etrafındayken chesapeake kıyıları düşündüğü kadar sakin ve huzurlu değildir…

jake collins'in, bree'yi hayatından uzaklaştırmak için birçok nedeni vardır. ancak bu yine de ondan uzak durması için yeterli değildir; çünkü hâlâ ona sırılsıklam âşıktır. sevdiği kadının sonsuza dek yanında olacağını bilse, geçmişteki tüm kırgınlıkları unutmaya hazırdır.

peki, bree sonsuza dek onunla kalacak mı?

bunu öğrenmenin tek bir yolu vardır; inadından vazgeçip, geleceğe doğru riskli bir adım atmak...
 1. goodreads tavsiyesiyle tanıştığım yazarın, fabrika ayarlarımı korumak için başladığım bir romanı :) bu türdeki kitapları irdelemek pek mümkün ve normal gelmiyor bana ama yazım tarzını okuyucu deneyimime göre hissettirmeye çalışayım ;)

  yazarın bu kitaptaki tarzı -ben önce onları okuduğum için- bana debbie macomber'in ve sarah jio'nun tarzlarının güzel bir karışımı gibi geldi.
  !---- spoiler ----!

  karışıma benzetme sebeplerimi özetlersem; olaylar küçük bir yerde geçiyor, oradaki birçok kişiyi tanıyorsunuz, karakterler çoğunlukla genç ve normal hayatları var.

  !---- spoiler ----!
  benim için bu kitabın daha güzel yanı ise diyalogların gerçek hayatta olabilecek şekilde ve sorunların/yaraların pembe gözlüklerle bakılmadan,zamanın etkisi unutulmadan ele alınıyor olması.