• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (4.67)
aşk mektupları - debbie macomber
bir aşk mektubu her şeyi değiştirebilir...

gül limanı oteli'nde yaz sezonu yoğundur, bu yüzden otel yöneticisi jo marie rose ile becerikli mark taylor etrafta çalışarak çok fazla zaman geçirmektedir.

ellie otele internetten tanıştığı bir adamla görüşmek için gelir ama ortaya çıkan büyük bir sır nedeniyle ilişkisini sorgulamaya başlar.

maggie ve kocası evliliklerini canlandırmak için bir hafta sonu kaçamağına otele gelirler. bir aşk mektubu ilişkilerini kurtarmaya yetecek midir?

ve jo marie, afganistan'da öldürülen kocasının gönderdiği son mektubu okumak için gereken cesareti içinde bulduğunda önünde uzanan geleceğin farkına varır.

bir kez daha gül limanı oteli huzur bulmak ve iyileşmek için en iyi yer olduğunu kanıtlayacak ve konuklarının hayatını sonsuza kadar değiştirecektir.
(tanıtım bülteninden)
 1. gül limanı oteli serisinin 3. kitabı. bu kitabı okumaya başladığımda yoğun bir "sanki ben bu kitabı daha önce okumuştum" hissi yaşadım. "bu tarz (aileler/çiftler ve onların özel hayatlarındaki sorunlarını-çözümlerini içeren, dram-romantik-komedi tarzındaki yani) kitaplarda benzer konular işlenir zaten,çağrıştırması normal" düşüncesi akla gelse de yazarın cedar cove serisini de okumuş biri olarak bu fikrin doğru olmadığını söyleyebilirim.

  bu kitaptaki sorun, ana karakter jo marie ile mark taylor arasındaki mesafenin önceki kitapla aynı durması, ana karakterin aynı çelişkilerle devam etmesi ve otelin diğer konuklarının öykülerinin çok hızlı (bir hafta sonu içerisinde) toparlanmasıydı. otel konsepti gereği belki bu kurgu gerekliydi ama çok yapay geldi işte.

  !---- spoiler ----!

  farklı karakterlerdeki mektup vurgusu, 23 yaşındaki kızın ergen tavırları (belli işte barışacağın, ne bu herkesten ilgi alma ihtiyacı) da fazla geldi.

  mark taylor'ın roy'la boşanma ters psikolojisi konuşması yaptığı bölümü ve beşik bağlantısını sevdim.

  mutlu sonlar güzeldir ;)

  !---- spoiler ----!

  yazarın diğer kitapları gibi kolay okunur ve serinin önceki kitapları okunmamış olsa da pek sıkıntı çekilmeyecek olan bu kitap cedar cove serisindekilerden daha az dolu bana göre.(*:dayanamaz, devamı çıkınca onu da alır okurum o ayrı :d)