• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (4.67)
aşk tesadüfleri sever - ömer faruk sorak
“aşk tesadüfleri sever”, doğumlarından itibaren çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca yolları ankara’da kesişen, 2010 yılında istanbul’da tanışan özgür (mehmet günsür) ve deniz’in (belçim bilgin) birbirlerine doğru ve engellerle dolu aşk macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların bugünlerini yaratan dönemlere uzanıyor. film, türkiye’nin 70’li, 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarını ziyaret ederek, o yılların artık unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğelerinden, müziklerinden, yaşam biçimlerinden ve alışkanlıklarından besleniyor. “aşk tesadüfleri sever” pek çok gerçek hikayeden yola çıkılarak derlenmiş olaylar bütünüyle; istanbul’dan ankara’ya yaptığı nostaljik yolculuğun içinde izleyiciye doyurucu, duygusal, yıllarca akıllardan çıkmayacak bir aşk filmi vaad ediyor.
 1. tesadüfleri bol bir seyirdi evet. sonrasında belçim bilgin' i başka bir filmde de izledim ama bu kadında farklı bir şey var ısınamadığım; nedendir bilmiyorum. üzerine tam oturmuyor sanki rolleri. o dönem izlediğimde final sahbesi başta olmak üzere, müzikleriyle beğenimi kazanmıştı.

  "olamaz mı, olabilir".

  bir de en sevdiğim eylül ayı geçiyordu içinde.. ondan sempatim artıyor filme son olarak. *
 2. en sevdiğim film.

  bunu o kadar rahatlıkla söyleyebilirim ki. kaç kere izlediğimi artık bilemiyorum. ancak son 3 yıldır 1 eylül 22:30 - 2 eylül 01:00 arasında rutin olarak izlediğime eminim.

  zaten filmden sonra (bkz: belçim bilgin) 'e ayrı (bkz: mehmet günsür) 'e ayrı hayranlık beslemeye başladım. ikisinin de filmlerini izliyorum.