1. https://twitter.com/…tgzt/status/714393749271478272 kameralar karşısında çocuklara çikolata veren halka yardım eden şanlı türk askeri , kameralar yokken halkın yatak odasina girip aynaya ruj ile "aşk yüksekova'da başka yaşanıyor " yazısı yazıyor. barış böyle mi gelecek. halkin yatak odasında fotoğraf çekip yayınlayarak mi gelecek.
  edit: suç aynaya yazı yazmak değil, her seferinde halkin evinin yıkıldığını söyleyerek sahte üzüntülerini belirten insanların, halkın yatak odasina girip babasının evini kullanırmis gibi başkasının mülküne ayakkabılaryla girip aynalara o ilçenin yıkılmasından nasıl keyif aldığını belirten yazılar yazmasıdır. sırf birilerini savunmak için saçma sapan düşüncelerı benimsemeyın. yanlisi kim yaparsa yapsın yanlış olduğunu söyleyin.
 2. aynaya yazı yazmak en büyük suçtur. şehirlere silah yığan, hendek kazan, intihar saldırısı düzenleyen bizim gibi barış guvercinlerini üzdün.
 3. muhtemelen 6 aylık çocuğu olan yahut nişanlı olan bir askerin yazdığı yazı. ölse(keşke kimsenin burnu bile kanamasa) basın tarafından ilk dikkat çekilecek nokta o olur.

  bölgeye gönderilen özel harekatçıların cast ajansları tarafından tasnif edildiğini düşünüyorum artık. "bunun hamile eşi var, bunu sıcak çatışma bölgesine gitmeliklere yazın" şeklinde bir şeyler belki de..?

  işin en acı tarafı; bunları yapıp kahramanlık hikayesi olarak anlatacak halet-i ruhiyeye devlet tarafından sokulmuş, ruhuna durmaksızın nefret zerk edilmiş insanlara öfke kusuyoruz, onları sorumlu olarak görüyoruz. ensesinden vurulan özel harekatçı da, cesedi çıplak halde fotoğraflanan terör örgütü mensubu da hükümetin ve resmi devlet ideolojisinin istediğini yapmaya, insanları nefretle doldurmaya yarıyor.
 4. birkaç kanı bozuk askerin fotoğrafından bölgedeki tüm güçleri suçlamak da hatadır bunları yapan askerleri savunmak da. bu tür görevi kötüye kullanan askerler direk şikayet edilmeli ve başka "komiklik"ler yapmaya çalışmadan bölgeden uzaklaştırılmalıdır.
 5. itler cocuklari kolundan tutup zorla daga cekmis, cocuklari koselerden cikarip duvar dibinden ates etmis, cocuklarin kanina girmis kimbilir birilerinin baska neresine giriyar. ortada ev kalmamis, ayakkabiyla girmek gercekten hic olmamis denecek basliktir
  iudex
 6. yer : facebook
  tarih : 2016
  grubun adı : konya sevdalıları
  profil : türk bayrağı altında nöbet tutan asker
  paylaşım : kimse türk'ün gücünü özellikle konya'lının gücünü denemesin anladın sen ;)
  altındaki yorumlar : "allah vatan görevini yapan bu kahraman yiğitlere uzun ömürler versin. allah yardımınız olsun. eline koluna sağlık. tekbir : allahu ekber"
  beğeni sayısı : 1000
  paylaşım sayısı : 400
  altındaki diğer yorumlar : "eline sağlık", "ccc helal kardeşim", "konya farkı herkes haddini bilecek"

  bunu herhangi bir yerden almadan kendi kafamdan yapabiliyorsam böyle tabloları çok sık gördüğümüzün bir kanıtı.
 7. mevzu tartışılır da "... başkasının mülküne ayakkabılaryla girip ..." ne demek? bu nasıl bir eleştiri. asker ne yapsaydı eve operasyon yaparken ayakkabılarını mı çıkarsaydı? bu nasıl bir kafa?

  ayrıca savaşan insanın ruh halini eleştirmeden önce biraz empati kurmak lazım. o insanlara her gün silah sıkılıyor, arkadaşları yanlarında vuruluyor, pkknın zulmüne bizim gibi televizyondan değil doğrudan tanık oluyor. ki bunları yaşayan insanlar daha gencecik. çok normal davranmalarını beklememek lazım.
 8. hareket doğru değil, peşinen söyleyeyim

  ancak ilhamı 'o odanın içerisine çıkan tünelden' alıyor anladığım kadarıyla.

  ayakkabıya takılan arkadaşım, bak orası artık ev değil. masum insanlar ayrıldı oradan. orası mevzi, içinden kötü adamlar çıkıyor, orada bu vatan için canını verecek insanlara pusu kuran köpekler var. orada canlar yitiyor, o ev dediğin yerin ırzına geçip altını deşmişler zaten.

  bak burası da yatak odası
  yalan
 9. herkes yazmis olsugum ayakkabıyla içeri girmek konusuna takılmış asıl mesele askerin oraya ayakkabıyla girmesi değil. evi kullanan ailenin ayakkabıyla basmaya kıyamadığı yerlere ayakkabiyla girip sığınak olarak kullanılması ve ardından evinin sığınak olarak kullanılması yetmezmis gibi aynalarina saçma sapan yazılar yazılmasıdır. her seferinde okulların yakıldığını eğitim yuvarinin yakıldığı ajite edenler aslında okulların ve evlerin askerler tarafından cephe olarak kullanıldığını ve bunun sonucu olarak okullara yada evlere saldırılarak yakıldığıni belirtmiyor. evi ve okulları bu amaçla kullanıldığı takdirde eve ve okullara saldırıların olacağını tahmin etmek için ust duzey savaş stratejisi bilgisine sahip olmak gerekmiyor.
 10. bırakın yirmi yaşında çocuklar gerginliğini atsın.