1. kadınlar aramıyor o bir gerçek. bence olmalı.
 2. aşkta mantık arandığı için çoğu insan güvensizlik sorunu yaşıyor bu günlerde. bırakın aşk kalbinizde yaşansın, olayın içine beyin girerse adı aşk olmaz, beyin uyuşması olur. merak etmeyin kalpte akıl olsa zaten kimseyi sevmezdi.
 3. üzülürken,sevinirken,özlerken mantık arıyor muyuz sorusunu akla getirir.
 4. elbette ararız. ama bulamayız ne yazık ki.
 5. gunumuz de mantik dedikleri; menfaattir. mantik evliligi ise menfaat evliligidir. menfaat bittiginde evlilik de son bulacaktir.
 6. aranmaz duygusaldır ancak bu demek değildir ki bütün saçmalıkları da yapalım akılcı olmalı bazı konularda sadece
 7. mantık aranmayan herhangi bir şeyin varolması için bir sebep göremiyorum.

  dolayısıyla "evet" olarak cevapladığım soru.
 8. kadınlar güce tapar. bunun sadece tarihsellik içinde çeşitli telakkileri mevcuttur. ilksel dönemde bu kendini ataerkilliğe tapınma ile gösterir. bu ilksel mirasları modern dünya içerisinde kendini inatçı bir şekilde devam ettirmektedir. ama alanını başka şeylerle paylaşmak zorundadır artık, örneğin statü ve para. yani aşk denilen nane mantıkla ötüşmez. irrrasyonel bir tapınma eylemidir.
 9. mantığın yer olmadığı bir yaşam düşünemiyorum. özellikle belki ömrümüzün sonuna kadar bizi etkileyecek olan aşk için asla kenara bırakılabilecek bir durum değil.

  duygular ve ten temasının yarattığı heyecan ile atılan adımların sonuçlarının hayal kırıklığına sebep olacağını bizzat tecrübe ettim.

  mantık, aşkın yanında yer almıyorsa, eninde sonunda tüm uyumsuzluklar yüzeye çıkacak ve sonuçları derin kırıklıklar olacaktır.

  elbet bu kadar katı ve olumsuz bir düşüncenin yanlış olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, fakat şöyle düşünün;
  "ayağınızı sıkan bir ayakkabıyı, en fazla ne kadar giyebilirsiniz?"

  kişiliklerin baki olduğuna ve bazı noktaların değişmediğine inanan bir insan olarak, ayağımıza uygun olan ayakkabıyı tercih etmemiz gerektiğine inanıyorum.

  ya da yaşlı olduğum için zaman beni böyle düşünmeye itmiştir...

  e şıkkı, "hepsi"de olabilir cevap (kıps).

  (bkz: kötü tecrübeler)