• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (5.00)
Yazar seda diker
aslında giden erkek yoktur - seda diker
"kaybetme korkusu, bize ilişkilerimizde hata yaptırır. erkeği olduğu gibi kabul etmemizi engeller. kalbimizi ona tam olarak açamayız. ne kendimizi ne de erkeği gerçek anlamda sevmeyi bilmiyor oluruz. herhangi bir erkek hayatımıza girdiğinde, hemen duygusal boşluklarımızı doyurması için beklentiler oluştururuz. ve bunları bize vermediği zaman, ya ona tutunur ya da terk eder uzaklaşırız. onu görmediğimiz, haber almadığımız zaman acı çeker, şüphe duyarız. güvenemeyiz."


gerçek dişi etrafındaki erkeklerde mıknatıs etkisi yaratır! o'nun hayatından hiçbir erkek gidemez. gitse bile bir süre sonra geri gelir. ancak burada önemli olan, kimin geldiği değil, kiminle gerçek ve kalpten bağ kurulabildiğidir.

hayatımızdan giden hiç kimsenin olmadığını, istediğimiz ve korkmadığımız her an onları kolaylıkla geri getirebileceğimizi, derinlere gömdüğümüz bu yeteneğimizin kadim bilgilerini yeniden hatırlayabiliriz. hatta istersek, bize olan manevi ve gönül borçlarını ödettirebiliriz!

erkeğinizin sizi duygusal olarak yarım bırakması, oluşturduğu beklentileri karşılamaması, sözleriyle davranışlarının birbirini tutmaması yüzünden yaşam enerjinizi çalmışsa onu geri alabilirsiniz!

gerçek bir dişi, gücünü sadece anne rolünden değil, sevgili rolünden alır. gerçek dişi, alır, vermez. erkeğinin kendi yöntemleriyle sorunu çözmesine, büyümesine izin verir.

siz dişi bir kadın olur, bilinçaltınızdaki korkuları yenerseniz, en cimri erkek size cömert, en çapkın erkek size sadık olur!


idefix
  1. sırf merak üzerine almıştım. kişisel gelişim kitaplarını genel olarak okuyucu kitle, hedef alınarak yazıldığını düşünmüyorum. ticari kaygılar, okuyucunun menfaatinden önce geliyor ne yazık ki.. kaldı ki kitabı okuduğum zaman da bunun olduğunu anladım. seda hanım'ın etkileyici bir biyografisi var. özellikle çocuk istemesi ve sonrasında gelişenler göz önünde alındığında " hikayesi" göz kamaştırıcı . ama o da ticari beklentisini bir adım daha öteye koyarak bunu rant için yaptığını göstermiş. nihayetinde özel dersler veriyor kendisi, aldığı eğitim hakkını vermek istiyor ve de almak. işte tam bu bağlamda da yazar; ağzımıza bir parça bal çalıyor bu kitabında kadın erkek ilişkilerine dair. ön yargılarımı yıkacak, kişisel gelişim/kadın-erkek ilişkileri üzerine bir kitap olamamış ne yazık ki..