• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.60)
assassin's creed - justin kurzel
assassin's creed, aynı adlı video oyunu serisinden uyarlanan 2016 amerikan yapımı aksiyon-macera filmi. film justin kurzel tarafından yönetilirken oyuncu kadrosunda michael fassbender, marion cotillard, michael k. williams, ariane labed, jeremy irons, ve brendan gleeson yer almaktadır. film video oyununda olduğu gibi aynı evrende geçecek ve serinin mitolojisini genişleten özgün bir hikayesi olacak.

desmond miles isimli bir barmen, ne olduğunu bilmeden büyük bir şirket tarafından kaçırılır. atalarının anısını canlandırması için kendisi animus adlı bir makineye bağlanmıştır. şirketin amacı ise bu makine ile desmond'ın suikastçı atalarının anılarını canlandırarak şu anki döneme ait düşmanlarına karşı kullanabilecekleri çok güçlü ve tehlikeli eserlerin yerini öğrenmek ve onları geri almaya çalışmaktır. atalarının anısını canlandırması sayesinde, onların dövüş sanatları da kendi damarlarına işleyecektir. (wikipedia)
 1. çok az kalmış filmdir. fragmanı güzel olmasına rağmen alıştığımız AC konseptinden biraz çıkıldığı gözlemleniyor.
  fragmanıyla alakalı bir inceleme okumak isterseniz: assassin's creed the movie fragman incelemesi
 2. beklentilerin çok altında kaldı. belki ac2 ile düzeltirler ama ekibin ve senaristin tamamen değişmesi şart.
  kuz
 3. micheal'ı keşke porno filminde oynatsaydınız daha zevkle izlenirdi muhakkak.
 4. gerek prodüksiyon gerek mekan ve kostümler açısından mükemmel olma yolunda ilerlerken, senaryo ve film akışındaki hatalar yüzünden çöp olmuş bir film.
  dokuz