• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.60)
assassin's creed - justin kurzel
assassin's creed, aynı adlı video oyunu serisinden uyarlanan 2016 amerikan yapımı aksiyon-macera filmi. film justin kurzel tarafından yönetilirken oyuncu kadrosunda michael fassbender, marion cotillard, michael k. williams, ariane labed, jeremy irons, ve brendan gleeson yer almaktadır. film video oyununda olduğu gibi aynı evrende geçecek ve serinin mitolojisini genişleten özgün bir hikayesi olacak.

desmond miles isimli bir barmen, ne olduğunu bilmeden büyük bir şirket tarafından kaçırılır. atalarının anısını canlandırması için kendisi animus adlı bir makineye bağlanmıştır. şirketin amacı ise bu makine ile desmond'ın suikastçı atalarının anılarını canlandırarak şu anki döneme ait düşmanlarına karşı kullanabilecekleri çok güçlü ve tehlikeli eserlerin yerini öğrenmek ve onları geri almaya çalışmaktır. atalarının anısını canlandırması sayesinde, onların dövüş sanatları da kendi damarlarına işleyecektir. (wikipedia)
 1. çok az kalmış filmdir. fragmanı güzel olmasına rağmen alıştığımız ac konseptinden biraz çıkıldığı gözlemleniyor.
  fragmanıyla alakalı bir inceleme okumak isterseniz: assassin's creed the movie fragman incelemesi
 2. macbeth'in en yeni sinema filmi uyarlamasını da yönetmiş olan justin kurzel'in büyük beklentilerle çektiği, efsane bilgisayar oyunu serisinin 2016'nın son günlerinde vizyona girmiş 125 milyon dolar bütçeli filmi. siz de benim gibi oyununu hiç oynamamış, yalnızca görsellerinden bilgi sahibi olmuş biriyseniz, yazacaklarım sizin de ilginizi çekebilir.

  senaryo olarak oyunla aynıdır diye düşünüyorum. taban olarak burayı aldığımda, gerçekten oldukça sürükleyici bir hikaye var ortada. din baskısı, kutsal emanetlerin değeri ve özgür iradeyi denkleminden çıkardığınızda insanlığın yalnızca bir posa olacağı gerçeğini güzel işlemiş film. oyunlarında da olduğunu düşündüğüm kuş bakışı şehir çekimleri mükemmel olmuş, her ne kadar bilgisayar efekti destekleri bazen göz kanatsa da. michael fassbender'ın cal lynch rolüne cuk oturmasının keyfi de bambaşka oluyor yahu. dövüş sahnelerine olan yatkınlığı bir kenara, oyunculuğunu da son 10 yılda olukça geliştirdi fassbender. ilgiyle, gıpta ile bakarak izliyorum kendisini. kendisinin yerine daha kısa boylu, daha az kaslı, daha ince yapılı bir aktör tercih edilebilirmiş belki. cillian murphy geldi aklıma benim oyundaki karakter incelediğimde ama fassbender da elinden geleni yapmış.

  filmin ilk 15-20 dakikasında birkaç sigara yaktım ben filmi durdura durdura. bunun nedeni de hem senaryo anlatımının izleyiciyi tamemn avcuna alması hem de ilerleyen akış hakkında merak unsurunu sonuna kadar köklemesi. seri olacağı ilk filminden öngörülen bu tür serilerde, konunun anlatıldığı ilk filmler genellikle sıkıcı olur. assassin's creed bendeki bu fikri tamamen kırdı ve çöpe attı. kuş bakışı şehir görüntüleri filmin tamamen içine girmenizi sağlamış. diyalogların birçoğu da bana max payne'den aldığım tadı hatırlattı.

  saf aksiyon içermiyor bu film. aksiyona dayalı oyunların filmleri genellikle böyle olmaz, hikaye anlatımı haricinde vurdulu kırdılı geçer. ama assassin's creed böyle değil. ikinci filmini, oyununun hayranlarından daha büyük bir merak ve sabırsızlıkla bekleyeceğim. türünün en iyi filmlerinden biri olmuş bence. izlemenizi öneririm.
 3. beklentilerin çok altında kaldı. belki ac2 ile düzeltirler ama ekibin ve senaristin tamamen değişmesi şart.
  kuz
 4. micheal'ı keşke porno filminde oynatsaydınız daha zevkle izlenirdi muhakkak.
 5. gerek prodüksiyon gerek mekan ve kostümler açısından mükemmel olma yolunda ilerlerken, senaryo ve film akışındaki hatalar yüzünden çöp olmuş bir film.
  dokuz