1. ac brotherhod'dan sonra büyük bir hayal kırıklığı olmuş ac oyunu. öncelikle yaptıkları en büyük hatanın oyuna sırf yenilik olsun diye işe yaramaz şeyler eklemeleriydi. bombalar, garip kale savunmamsı şey, hook blade. gerçekten güzel yenilikler getirselerdi, çok hoş bir oyun olabilirdi oysa ki.

    istanbul'da geçtiği için biz türkler sevip bağrımıza bassak da türkçe çıkmaması ile üzmüştür. ama adamlar da haklı tabii orjinal alan yok ki. bu oyundan sonra seri zaten büyük bir düşüşe geçmiştir. satış anlamında değil belki ama kalite anlamında kesinlikle. kendisinden sonraki ac 3 ise bundan daha da büyük bir hayal kırıklığı malesef.
  2. bug dolusu oyun. oyun istanbulda geçiyor evet hoş güzel ama seslendirmenler de rezalet. adam istanbulda yaşıyor yıllardır, yanına geliyor "arkıhadaşim"diyor. lan nasıl türkçe o. gidin adam gibi bir türk seslendirmen bulun ne yaptınız. ezio da "ne diyor la bu" diyince ingilizce konuşmaya başlıyor şakır şakır. oyunda ayriyeten kapadokya'da deniz var. evet kapadokya'da deniz. gökten indi arkadaşlar. oyunun trailerını izleyince assasins creed ilk defa güzel bir şey yapıyor galiba diye düşünmüştüm, yanılmışım. bomba atıyorsunuz, askerler direk unutuyor simanızı. normal hallerine dönüyorlar. birden mapin altına düşebiliyorsunuz. suya giriyorsunuz, geri tırmanacaksınız. tırmanabileceğiniz bir nokta var di mi, tam elinizi oraya attığınızda sürekli bir denize düşüp bir karaya çıkarak buga giriyorsunuz. zaten seri saçma sapan bir seri. bunu yapacaklarına adam gibi olan serilerini devam ettirsinler. zaten kendisi de efsanevi bir oyunun çakması. (bkz: prince of persia warrior within)
  3. assassin's creed serisinin bozulduğunun yavaştan haber veren oyundur. revelations'tan sonra ac oyunlarını sevmedim. hala ezio'yu özlüyorum...