1. ''bir efsane, bir zamanlar atina'da kadınların sosyal ve siyasal hayata katıldıkları ve oy kullanma hakalrının olduğunu söyler. atina polise koruyucu tanrı seçme günü gelince, deniz tanrısı poseidon ile akıl ve kadın işleri tanrısı athena'nın rekabeti başlar, atinalı kadınlar hemcinsleri athena'ya oy verir. atina'nın koruyucu tanrısı olarak athena'nın seçilmesine poseidon öfkelenir. şehri sular altında bırakır. bunun üzerine poseidon'un tüm şehri yıkmasından korkan atinalılar poseidon'u yatıştırmak için kadınlardan oy hakkını alırlar. o günden sonra atina kadını sosyal ve siyasal hayatın dışında kaldı.''

  greek woman, mitchell caroll

  tabi bu bir hikaye, athena aristokratların akıl tanrıçasıdır. kadını eve hapseden burjuva demokrasisi.
  sezgi
 2. son yayınlanan (bkz: ses etme) klibi ile takdirimi kazanmış grup. Gökhan'ı hiç sevmem lakin bu yaptıklarına şapka çıkartırım. Türkiye gibi bir bok çukurunda böyle klip çekebilmek herkesin yapabileceği iş değildir. Televizyonlarda çok yayınlanacağını sanmamakla birlikte umarım gerekli sesi getirirler.

  izlemek isteyenler için;

  ses etme
 3. ben şunu buraya bırakayım da...

  o ayrı bu ayrı mı? ben pek sanmıyorum...kafayı öne eğip yanındayız demekle olmuyor o "muhalif duruşlar"
  mesut
 4. ortalama 50 kişi olan bizlere mini konser vermiş şarkıcı, kendisi sırf bu yüzden bile sempatimi kazanmıştır.
 5. türkiye'nin çıkardığı en güzel gruplardan benim için. özellikle ilk bir kaç albümü klasik gibi bana göre. yanımda değil kanımda, burdayız yapayalnız, skalonga, bazil ve diğerleri. kaliteyse kalite, eğlenceyse eğlence. ara ara açıp dinlerim hepsini.

  bir de 2002'de dünya kupasına katılacağımız için orjinal kupa dünyayı gezerken istanbul'a da uğramıştı. athena'da aynı gün taksim ve kadıköy'de konser verecekti. bir de ortaköy vardı sanırım ama tam hatırlayamıyorum, yaşlanıyoruz azizim. kadıköy'de olan konsere gitmiştik, skalongada nah yapılan kısımda güzel yapmıştıkta gökhan bravo, taksimde yapamadık demişti. ya da dememiş miydi? ah şu yaşlılık.
 6. Solistine sempati duyduğum grup.
  En güzel şarkılarından biri bence bu şarkı.