• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (4.50)
august rush - kirsten sheridan
bir rock grubunda gitar çalan irlandalı louis ve çellist lyla'nın neredeyse mucizevi bir tesadüfle new york'da washington square'de birbirlerine bir gecede aşık olup birdaha yıllarca birbirlerini göremezler. ailesini "müziği dinleyerek" aramaya çıkan 12 yaşındaki evan ise yetimhanden kaçarak new york'a gelir. evanın mucizevi yetenekleriyle ailesini ararken başına gelenleri anlatan film kirsten sheridan yönetmenliğinde olup,özellikle klasik müzik severleri ve enstrümantel çalanları heyecanlandıracak kadar güzel şarkıları barındırıyor.
  1. film fazlaca mucize dolu olsa da freddie highmore'ın oyunculuğu ziyadesiyle tatlı. özellikle "august rush" şarkısı olmak üzere şarkılar hoş, insanı biraz fazla umutla dolduran mutsuzken izlenebilecek cici bir film
  2. ulkemizde 'kalbini dinle' adiyla bilinen guzel bir film. rahmetli robin williams bana eski dizilerden birini hatirlatiyor ama cikaramadim. her izledigimde tekrar dusunuyorum kimdi bu kimdi diye. ne bileyim boyle sirk ortamindan yada karnavaldan firlama bir karakter nerede vardi. neyse filme donelim beni duygusal anlamda etkileyen filmlerdendir. icerdigi ask izdirabi degilde farkli bir cocugun yasadigi dislanmislikla yasadigi huzundu beni etkileyen.