• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.94)
av mevsimi - yavuz turgul
cinayet masasındaki tecrübesi nedeniyle avcı lakabının hakkını veren komiser ferman ile adı deliye çıkmış idris baba-oğul kadar birbirine yakın iki polistir. aralarına antropoloji mezunu bir çömez olan hasan katılmıştır. üçü öldürülen genç bir kızın katilini bulmakla görevlendirilir. soruşturma sırasında uyuşturucu ticaretinden zengin bir işadamına kadar farklı insanlarla karşılaşacak bu üç polisin hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.
 1. güzel film. çevremdeki pek çok kişi, sonunun tahmin edilebilir olduğu gerekçesiyle filmi beğenmemişti. bu sebeple, aklımda filmi beğendiğim için mi beğendiğim, yoksa sonunu tahmin edemediğim için mi beğendiğim sorusu musallat olmuştu kısa bir süre. sonra geçti işte.

  oyunculuklar çok iyi. konu da öyle. gerçi daha önce söylediğim gibi konusu tahmin edilebilir, yani klişe olduğunu düşünenler de var.
 2. yavuz turgul gibi bir ustanın nasıl böyle sıçtığını anlayamadığım filmi. amerikan özentisi senaryo. oyunculuklar bitik. renk ışık tasarımı rezalet.
 3. cem yılmaz'ın ölürken "bakış açınızı değiştirin" sahnesinden başkasını hatırlamadığım film.
 4. cem yılmaz'ın tam anlamıyla deli idris'i oynadığı film. lazca konuştuğu sahne kahkahalarla güldürmüştür.
 5. cem yılmaz ve şener şen'in başrollerini aldığı yavuz turgul filmidir.

  bence gayette başarılı bir film olmuştur. cem yılmaz'ın yer yer güldürmesi ve şener şen'in duruşu yeterli olsa gerek.
 6. şener şen'in kurt polis yerine emekli öğretmen sukunetinde takıldığı film.
 7. şener şeni normalde severim ama bu role gitmemiş bence üstteki arkadaşın dediği emekli öğretmen tabiri 10 numara oturmuş. kendisi yerine daha agresif, kurnaz bir sanatçı olsa daha iyi olurdu.
  cem yılmazın böyle bir karakteri bu kadar iyi canlandırması şaşırtmıştır. komedi dışında da oynasa da daha sık izlesek keşke.
  okan yalabık biraz daha geri planda kalsa da kendisini çok severim, o çömez rolünde de gayet başarılıydı.
  çetin tekindora zaten kimi canlandırsa yakışır
  wtf