• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.96)
av mevsimi - yavuz turgul
cinayet masasındaki tecrübesi nedeniyle avcı lakabının hakkını veren komiser ferman ile adı deliye çıkmış idris baba-oğul kadar birbirine yakın iki polistir. aralarına antropoloji mezunu bir çömez olan hasan katılmıştır. üçü öldürülen genç bir kızın katilini bulmakla görevlendirilir. soruşturma sırasında uyuşturucu ticaretinden zengin bir işadamına kadar farklı insanlarla karşılaşacak bu üç polisin hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.
 1. türk sinemasının en iyi parçalarından olup hakkının verilmediğini düşündüğüm film.

  polis rolünde olunca gönül şener şen'i daha da aktif görmek istiyor tabi ki ama bu boşluğu filmde arıza bir karakterle cem yılmaz doldurdu zaten. kaldı ki film aksiyondan ziyade gizem-gerilim öğeleriyle dikkat çekiyordu. kaçan ve kovalayan karakterler de zekalarıyla dövüşüyorlardı.(burdan kafka'ya selamlar). bence bu haliyle de gayet güzeldi.

  çetin tekindor seni severiz ama aynı filmde olunca şener şen takımındayız ya kusura bakma (:
  8.0/10
 2. oyunculuk kalitesi güzel fakat senaryosu yetersiz bir film.
 3. türk sinemasının en iyi parçalarından olduğunu pek düşünmediğim film. izlememin üzerinden çok zaman geçti ancak şener şen'in oyunculuğunun bilakis çok tutuk ve hazırlıksız olduğunu hatırlıyorum. bunu yaşlanan aktörlerin genelde körelme eğilimi gösterdikleri gerçeğine bağlamıştım. belki bu sebeple filmin oyunculuk harici kısımlarına odaklanamamış da olabilirim tabi ama konusu ilgi çekici olsa da içerisinde türkiye'ye ait bir özgünlük yoktu. olması mı gerekir, tabi o da ayrı bir tartışma konusu.