• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.67)
avaze gonjeshk-ha - mecid mecidi
"2008 yılında berlin film festivalinde en iyi erkek oyuncu kategorisinde gümüş ayı ödülüne layık görülmüş olan film , tahran dışında bir devekuşu çiftliğinde çalışan kerim ve ailesinin etrafında dönüyor.
kerim, sorumlusu olduğu çiftlikten kaçan bir kuş sebebiyle işsiz kalır ve işitme engelli kızının işitme cihazını tamir için tahran'a gider. hiç beklemediği bir iş kapısı açan şehir , karmaşası ve çeşit çeşit insanlarıyla dürüst ve cömert ve yumuşak başlı dünyasını ne kadar etkileyecektir."

---sinemalar.com alıntısıdır---
  1. iran sinemasının usta yönetmeni mecid mecidi filmi. mecid mecidi filmlerinin o kendine has yalın ama sıcacık tarzı bu filmde de insanın iliklerine işliyor. nasıl ifade etsem bu film insana his tutulması yaşatıyor. bir an yüzünüzde kocaman bir tebessüm belirirken bir anda boğazınızda bir şeyler düğümleniyor. rıza naci* tüm o fiziksel iticiliğine rağmen yine kalpleri fethediyor. ilk bakışta son derece antipatik gelecek birine bu denli sempati besletebilmek zor iş olsa gerek...

    not: mutlaka orijinal dublajlı izlemek gerek zira iran azerisi bir aileden tanıdık cümleler duyma fırsatı kaçırılmamalı.