1. karanfil sokak 2'de hizmet veren, fazla büyük olmayan ancak güzel denebilecek bir yeme-içme mekânı. beni kendilerine ilk çeken şey, mekânın önüne koydukları yazı tahtasına günün sözü şeysini yazmalarıydı. önünden geçerken, 'nasıl bir yer?' diyerek girmiştim. yemeklerden öyle çok şey yemedim ama yediklerim arasında ayyaş tavuk gerçekten hoş ve farklıydı. diğer yemek ve yerlere nazaran. (tabi bu kalibredeki mekânları kastediyorum)

  kızılay civarında gitmek isteyebileceğiniz güzel bir mekân kısacası. alternatif olarak seçilebilir.
 2. kışın sıcak şarabı ve her mevsim köri soslu tavuğu güzeldir.. bilmiyorum aslında her şeyi çok güzel aralarından seçmek haksızlık olur. gittiğimde bahçe tarafına bakan sakallı gözlüklü abi muhabbetimize garip bir şekilde çat diye müdahil olup bir şeyler söylüyor ve gidiyor, genellikle tespit yapıp gidiyor eheh.. kışın gidince daha da keyif aldığım güzel mekan.
 3. buraya bir defa gittim, o da ilk ve son gidişim oldu.
  kız arkadaşım, kendi arkadaş tayfasıyla gidip çok beğenmiş, dershane çıkışı (o zamanlar kpss belasıyla boğuşuyordum, sonra sikerler aga diyip grafik tasarıma yöneldim*) girdi koluma illa aylak madam'a gidelim.

  gittik oturduk, ortam güzel, otantik. rahat kafa dinlenebilecek yerlerden birisi.
  yemekleri de bir o kadar lezzetlidir (hatırladığım kadarıyla.)

  ha neden ilk ve son gidişim oldu;
  sevgili kız arkadaşım o gün formundaydı ve etraftaki bilimum dişi varlıklara (insan olup olmaması önemli değil) baktığım ve onu aldatmaya meylettiğim anlamında yaptığı şakalarla(!) sabrımın ve sinirlerimin sınırını zorlayıp, aylak madam'ın üst katında bana sinir krizi geçirtmişti.

  sağolsun servis yapan arkadaş döktüğüm yemeği de, çayı da; parçaladığım kağıtları da ses çıkartmadan toparlayıp beni sakinleştirdi. sonra da yeşil çay ikram etti.

  o gün bu gündür utandığım için bir daha gidesim gelmedi aylak madama.
  ama siz yolunuz düşerse gidin.
  güzeldir.