1. sabah sabah ciddi anlamda utandırmış, hatta tiksindirmiştir. kimden derseniz bizzat bizden kendimizden çevremizden. dün haberini gördüm ne mutlu azmetmiş başarmış, hak etmiş dedim, biraz gururlandım daha çok kendisi ve bilim adına sevindim.

  bugün bi bakayım dedim neler olmuş, yazıklar olsun ya gerçekten. haber başlığı: ailesi açıklama yaptı "hdp'li değiliz." kendisi açıklama yaptı: "türküm ben türkçe konuşuyorum" başbakan aradı, chp lideri aradı"

  lan allah aşkına delirdiniz mi yahu? adam nobel almış konuya dönseniz diyorum, ne tür çalışmalar yapmış, kime ne kadar katkı sağlamış, alanında rakipleri kimler, nihai hedefi, sağlamak istediği katkı nedir? bunları neden haber yapmıyoruz ya da merak etmiyoruz da oturup etnik kökenini tartışıyoruz. valla inşallah telefonunu falan kapatır, kimsenin de bu olayı siyasallaştırmasına malzeme yapmasına falan izin vermez.
  abi
 2. bir biliminsanının ulaşabileceği en yüksek bir kaç noktadan birisine bir türkğn ulaşmasıdır. yapılan çalışmaların ne olduğunu çok merak ediyorum. makaleye ulaşabileceğim bir kaynak bulursam çok iyi olur.
  not: okulum sağolsun okul kütüphanesi hariç summona ulaşamıyorum.
 3. ingilizcesi iyi olanlar şuradan okuyabilirler işlerini.

  bize de çevirirlerse çok makbule geçer tabi.

  bir de şu haber var, özet niteliğinde. bunu da çevirseniz olur.

  merak edenler şuradan türkiye bilimler akademisini türkçe açıklamasını da okuyabilir.
  abi