1. azrail. islam dininin ölüm meleği. duymayanımız bilmeyenimiz yoktur herhalde. aklıma takılan bi şey var bu konuda. ya bu melek, hemfikiriz di mi ? yaratılmış en güzel varlıklardan.. yahu bu abinin suçu günahı neydi de hep eciş bücüş yazıldı,çizildi ? diğer melekler beyazken o niye siyah ? tırpan falan n'ayak ne iş ? meleğin öyle korkunçlu şeylerle ne işi var abi, kibardır melek dediğin çekip götürmez rica eder bence. benle gelir misin diye falan sorar ne biliyim.bunu tek düşünen ben değilimdir herhalde.

    benim bakış açım biraz farklı, eğer bir azrail gelecekse can almaya korkunç değil de görüp görebileceğimiz en güzel şey olması lazım. ütopik bi güzellik, bir çocuğu ziyaret edecekse çikolatadan bir arkadaş belki. bir babaya evladı mesela. turuncu saçları, mavi gözleri biraz da çilleri olan bi kız çocuğu belki de. belki de bundandır ki kaçamaz kimse ölümden. kaçmak istemez çünkü. teklifler reddedilemeyecek kadar güzel şeylerden geldiğinden. yoksa neden bunca insan azraille beraber gitsindi ki?

    öyle değil mi ?

    kendime not: bi kaç ay ölüm, din, intihar, evren, kozmoloji, teoloji, evrim vb şeyleri düşünme. hatta hiç bi şey düşünme. otur sigaranı iç, becerebildiğin tek şey o zaten.
    kuz