1. 3 farklı rengin üst üste karışmadan durmasıyla ve en üst katının alev alev yanmasıyla şahane bir görüntü oluşturan, ismini Amerikan bombardıman uçağından alan, adından da anlaşılacağı gibi sert bir tada sahip shot'lık içkidir.

  kullanılacak Malzemeler sırasıyla şöyledir:

  15 ml kahve likörü
  15 ml Baileys
  15 ml Cointreau likörü

  Yapılışı ise şöyledir efenim:

  Shot bardağına sırasıyla kahve likörünü, Baileys'i ve Cointreau likörünü ekleyiniz.. elbette rakıya su katar gibi lokur lokur dökmeyeceksiniz. bir çay kaşığını bardağın iç ağzına ters şekilde dayayın ve ikinci-üçüncü katmanları bir alttakiyle karışmayacak yavaşlıkta kaşığın üstüne dökerek oluşturun. zaten özkütleleri farklı olduğu için aralarında tabaka var gibi duracaklardır.

  son olarak en üstte kalmış olan cointreau likörünü ateşe verin.. :) bayağı bayağı yakın yani.. hemen sonrasında çok bekletmeden alevli içkimizi bir pipet ile kendimize yahut sevdiklerimize servis edeceğiz zaten.

  içilişi: (neme lazım söyleyelim de bi sakatlık çıkmasın)

  aleviyle shot atmaya çalışan insanı gördüm dersem bana ne dersiniz? ciddiyim vallahi.

  lütfen alevi hızlı bir nefesle söndürünüz ve bardağın yanındaki pipeti bardağın dibine kadar sokup tek nefeste çekiniz. gırtlağınız sıcak bir bayram edecektir. içkinin en önemli özelliği de yirmi dakika boyunca o tek shot'ı hâlâ damağınızda hissedecek oluşunuzdur. vallahi canım çekti, olsa da içsek.

  afiyet olsun cemaat.
  "bi tane de bana yapın." dedirtendir.

  içki budur. böyle içilir.