1. sağolsun her ay 10 binlik limiti eksik etmiyor.
 2. bir afette ilk bunlar ölür. hayata tutunmayi bilmediklerinden. babalarindan kalan sirketi de batirirlar, yasliliklari acinasi olur.

  istisnalar vardir tabi. egitimin onemi bilen zenginlerin cocuklari baska.
 3. 18 yaşinda harçliği kesilen sakalli tayfaya inat, yaşasın 25 yaşina kadar harçlik alan babyface tayfa
 4. bugün babama da söylediğim gibi çok tatlı bir şey. yani birinin omuzlarına yük olduğunu, henüz hiçbir şey üretemeden asalak gibi yaşadığını, okul- kitap arasında bir türlü anlamadığım mekik dokuma işi yüzünden ömrünü harcadığını ve babanın da zor koşullarda ter döküp yorulmasını saymazsak gerçekten çok tatlı. dev bir pamuk şeker gibi tatlı, bulutların üzerinde uyumak gibi tatlı...

  özdemir asaf'ın sesin rengi diye bir şiiri var:

  ne zaman nereye gitmedimse,
  hiç kimseyi de incitmedimse,
  konular birikti kendiliğinden;
  ben ne kadar biriktirmedimse

  aynen böyle. her şeyi her ne kadar mükemmel yapmaya çalıştımsa da babama asla ödeyemeyeceğim şekilde borçlandım. dünyanın en başarılı insanı olsam da bu konuda içim hep sızlayacakmış gibi hissediyorum.
 5. baba senin hakkını nasıl öderim sorusuna karşılık cüzdandan aşırdığın tüm paraları bana geri öde dermişçesine bir bakış atması yok mu? korkuyorum sözlük. hakkını ödeyemem.
 6. hayatta en nefret ettiğim sözdür, birisi çok pahalı arabası olan birisine dese baba parası yiyo yeaa, ulan aq sen kimin parasını yiyorsun derim. bu arada arabam falan da yok yani. hepimiz babamızın parasını yiyoruz gençler sakin olun. tek fark, çok olanı çok, az olanı az yiyor.. orasıda doğum piyangosu artık.
 7. wtf
 8. bazıları vardır böyle, biraz malı mülkü olan yaşıtlarına dil uzatır.. baba parası yiyor falan diye. işte efendim böylelerin ağzına kürekle vurduktan sonra ulan ununbunun sen kimin parasını yiyorsun demek istiyorum. sanki it kendi parasını kazanıyor. herkese allah daha çok baba parası versin ve hepiniz çalışana kadar baba parasını daha çok yiyin efendim çocuklarınız da böyle yapacak.. zaten doğal olan da bu
 9. belli bir yaşa gelip hala babasının parası ile hava atanlar ileride evlendiklerinde hangi parayla çocuguna bakacak acaba ?