• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
babam amazon ormanları'nda - anne decis-gusti
eskiden kitaplar ağaçlardan gelirdi, şimdi ise ağaçlar kitaplardan geliyor. küçük theo’nun ormana ve tüm doğaya olan sevgisini ve saygısını arttıran macerasını okuyacağınız bu kitapla birlikte alacağınız tohumlu kartınızı gömün, sizin de bir ağacınız olsun. çocuklar ağaçları kitaplardan okumasın, ağaçlar kitaplarla gelsin. #tohumkitap — tanıtım bülteninden.
 1. 6 - 10 yaş minikler için düşünülmüş öykü kitabı. Sayfalarda resimlere yer verilmiş hayalperestler için. Siz okuyun o dinlesin. Bunların dışında bir kitaptan ne beklentimiz olabilirdi ki?
  Arjantin'de faaliyetini sürdüren Pequeno Editor Yayınevi kitapların rafa kaldırılması değil okunduktan sonra toprağa ekilmesi gibi tuhaf bir fikir ortaya atıyor.

  Bu kitap doğal yollar ile elde edilen mürekkep ve asitsiz kağıt kullanılarak tamamen ekolojik bir ürün. Size verecekleri tohumlarla kitap aslında özüne dönecek. Çocuklara küçük yaştan itibaren çocuklara kitap ve ağaç sevgisini birlikte aşılamayı ön görüyorlar. Bu kitap-ağaç projesi hakkında yayınevinin çok güzel bir açıklaması var.

  “okuduğumuz her şey zihnimizdeki kütüphanenin bir parçası. Bu yüzden okumak içimizde kök salan ve bizi değiştiren bir eylem. Bir kitabı ekme işi, insanları çevre konusunda duyarlı olmak konusunda cesaretlendiren, olan duyarlılığı ve farkındalığı artıran bir eylem.”

  - biz insanlar için topraktan gelip yine toprağa gitmenin bir kitap için olanı benim ilgimi çekti. Ağaç kesilir kağıt olur o kağıt yazılır bilgi taşır o bilgi toprağa gömülür ve o bilge ağacı beraberinde getirir. İlkokulda fen derslerinde pet bardağa pamuklarla fasulyeyi filizlendirmeye çalıştığımız o günleri aklıma geldikçe bu gelinen nokta beni şaşırtıyor. Bu projelerin devamında neler göreceğiz acaba?