• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.75)
bad boy bubby - rolf de heer
bad boy bubby yıllarca annesi tarafından evde kapalı tutulan ve horgörülen bubby'nin dış dünyayla 35 yaşında, ilk kez tanışmasını anlatır.
 1. 1993 avustralya yapımı film dışavurumcu sinemanın en çarpıcı örneği.
  australian film institute'den en iyi reji, en iyi senaryo, en iyi başrol gibi kategorilerde toplam dört ödül almış ve venedik'te de jüri özel ödülüne sahip olmuş.
  çok sert ve sıra dışı bir film.
  psikolojide ne kadar disiplin varsa filmde hepsi mevcut.
  bir çok kalıbı sorgulatan, en çok da suç ceza kavramının koşullara göre değerlendirilmesi gerektiği, iyi kötü tanımlarının aslında ne olduğunu öyle bir senaryo ve kurguyla vermiş ki...
  her açıdan düşünürsem izlediğim en iyi film...
 2. pek çok kara mizah öğesini bünyesinde akıcı biçimde harmanlamış, bu sayede her sahnede tanıdıklık hissi veren, keyifli film. son lokmada damakta bıraktığı "rock band" tadından kelli, ardından 2014 tarihli ingiliz kara komedisi frank'in izlenmesi farzdır.
 3. nerde bir deli görsem bu film aklıma geliyor ve kim bilir neler yaşamıştır diyorum artık.
 4. filmdeki bubby karakteri insanoğlunun geçmişten günümüze özeti gibidir. ye iç sıç gibi varlığından habersiz, basit, hayvansal bir canlılık sürdüren insanoğlu dış dünyayı gözlemleriyle keşfetmektedir, deneme yanılmayla edindiği bilgileri kullanmaktadır. ödül-ceza sistemine göre yetiştirilen ve korkularla hapsedildiği dünyada hayatı sınırlanan insanın tanrıyı öldürdükten sonra gerçek özgürlüğüne kavuşacağı, artık yaşamını devam ettirmek için bir takım safsatalara gerek duymayacağı ve gerçek dünyaya açılacağı gibi bir çok insanın önündeki en büyük engelin tanrı olduğu düşüncesi içerir. insanoğlu başlarda her ne kadar boşluk hissine kapılsa da sonunda mutlaka mutlu sona ulaşacaktır. kötü olan biri varsa insan değil tanrıdır.

  kısacası insan temiz doğar, kirleten ise çevredir.
 5. room (2015) filmini yazan kişi bu filmden esinlenmiş.