1. her sene cumhurbaşkanlığı turunun geçtiği cadde.
 2. benim için en azından ağacı bol, ilkbaharda sonbaharda akşamüstü havası mis olan cadde. çok güzel yemek yapan istediğiniz türde mekan bulabilirsiniz. kalabalığından muzdarip durumdayız tabiki. onun içinde remzi kitap evinin küçük güzel,kötü pastaları olan kafesini tercih edebilirsiniz. insanına gelince, beni pek ilgilendirmiyor aslında nereye giderseniz gidin her türlü insan var. sonuçta burası istanbul.
  mavi
 3. yiyecek içecek anlamında çeşidi bol yürümesi zevkli sahil kısmı pek hoş cadde. sevdiğin insan olunca pek bir keyifli oluyor.
  tes
 4. evimde o kadar mutsuz zamanlar geçirdim ki artık ev benim için ev olmaktan çıktı. eğer kendimi kötü hissederken kaldırımlarında yürüyüp biraz olsun huzur bulabiliyorsam bağdat caddesi benim için ev demektir sanırsam.

  şöyleymiş, böyleymiş, pahalıymış, ucuzmuş, insanlarmış, arabalarmış... hepsini kabul ediyorum ve hepsini reddediyorum. her ev güzelliklerini de, çirkinliklerini de beraberinde getirir. evi ev yapan bunları kabul etmektir.
 5. hafriyat kamyon adedi sari dolmus adedine yetismis. donusumleri gercekten de muhtesem olmus, sakinlerine hayirli olsun.
 6. bir sevemedim, ısınamadım dediğim, böyle sentetik tatlar hissettiren kadıköy'deki sosyetik cadde...
 7. ortaokul ve liseyi okudugum fenerbahce lisesi'ni uzerinde barindiran guzide caddemiz.

  sonradan gorme ayilarin ve sonradan gocerlerin dislandigi, barinmakta zorluk cektigi, aristokrasiyi iliklerine kadar hissettiren caddemiz.

  baris bufe'de sosisli sandvic yemeden gidilmeyen caddemiz.

  severim...


  zulfiyare dokunmusum editi: yukarida yazdiklarim birebir hayatin gercekliklerindendir. ne kadar hoslanmasaniz da, humanist gorunmeye calissaniz da bu boyledir. varoslardan daha guvenli, daha ahlakli, daha durust ve guvenilir insanlar orada hala cok fazla cogunluktalar. sevgilinizle, kizkardesinizle rahatca dolasabilirsiniz; ahalisi buna karismaz. gidin varosta dolasin, dolastirin, yapabilirseniz tabi... orada yasamiyorum, ozenti de degilim, ihtiyacim da yok bu tip ucuzca hareketlere.

  akp kafasina gore ulkenin rotasi saptirilmasaydi ne istanbul boyle bir copluge doner, ne de bu kadar vahsi ve arsiz / hirsiz bir toplumun icinde yasiyor olurduk. saptirilan hayatimizin asil goruntusudur bagdat caddesi.